"Dzień z życia 2020". 6 lutego na YouTube przekonamy się, jak wyglądał zwykły dzień na Ziemi w ubiegłym roku

25 lipca 2020 roku ludzie na całym świecie sfilmowali swój dzień, a następnie przesłali te materiały, aby mogły być uwzględnione w finalnym pełnometrażowym dokumencie. "Dzień z życia 2020" ("Life In A Day 2020"), zapowiadany w lipcu pełnometrażowy dokument YouTube Originals, będzie miał swoją premierę 6 lutego na YouTube. Film zostanie bezpłatnie udostępniony dla widzów po światowej premierze na Festiwalu Filmowym Sundance, która odbędzie się 1 lutego.

Dziesięć lat po debiucie oryginalnego dokumentu "Dzień z życia" YouTube i twórcy filmu ponownie poprosili ludzi na całym świecie, aby nagrali kilka scen ze swojego zwyczajowego dnia i opowiedzieli historię jednego dnia na Ziemi. Nadesłano ponad 300 000 zgłoszeń - prawie czterokrotnie więcej niż do poprzedniego filmu - które zawierają tysiące godzin nagrań ze 192 różnych krajów, w ponad 65 językach.

Zobacz wideo Aktorskie rodziny na jednym ekranie. Jak układa się ich współpraca [Popkultura]

Jak wyglądał na świecie zwykły dzień z życia w 2020 roku? YouTube odpowie na to pytanie już niebawem

Film wyreżyserował zdobywca Oscara Kevin MacDonald ("Whitney", "Ostatni Król Szkocji"), a producentami wykonawczymi byli m.in Ridley Scott i Kai Hsuing ("Władcy chaosu"). Pełnometrażowa produkcja "Life In A Day 2020" składa się w całości z materiałów nadesłanych przez użytkowników i ma na celu pokazanie, jak niezwykły może być jeden, zwyczajny dzień.

 

Wśród ogromnej liczby otrzymanych do rozpatrzenia materiałów warte uwagi osoby przedstawione w materiałach filmowych to m.in. badacze szczepionek na COVID-19 z Oksfordu, uchodźcy z mniejszości etnicznej Rohingya i z Syrii, uczestnicy protestów Black Lives Matter, weteran armii amerykańskiej zastanawiający się nad swoją służbą czy kobieta i jej opowieść o płodności. To tylko niektóre z portretów i osobistych historii z całego świata, które będą ukazane w filmie. Dodatkowo widzowie będą mieli okazję przypomnieć sobie uczestników filmu z 2010 roku.

Dokument został wyprodukowany przez RSA Films we współpracy z Flying Object.

Więcej o: