Został czas tylko do weekendu, żeby obejrzeć za darmo kultowe klasyki kina

Wytwórnia Universal postanowiła zrobić widzom na całym świecie prezent i udostępnić za darmo kilka ze swoich klasycznych przebojów, które na zawsze zmieniły historię Hollywood. Niestety oferta jest ograniczona czasowo i zostało już tylko kilka dni, żeby obejrzeć tak legendarne pozycje jak "Dracula", "Narzeczona Frankensteina" i "Mumia" bez płacenia.

Jedna z najstarszych hollywoodzkich wytwórni filmowych zaczęła rok od maratonu swoich pierwszych przebojów. W ramach serii "Fear: The Home of Horror" na youtubowym kanale od 15 stycznia można obejrzeć za darmo siedem klasycznych horrorów, które na stałe się wpisały w historię kina i popkultury. Codziennie odbywa się premiera kolejnego tytułu, który dostępny będzie tylko do końca tygodnia.

Zobacz wideo Piekielnie ostre jajka Belzebuba - na śniadanie i jako przekąska do filmu

Zostało mało czasu, żeby obejrzeć klasyczne horrory za darmo

W ramach "tygodnia" strachu możemy obejrzeć sławnego "Draculę" z Belą Lugosi w roli głównej - to ta produkcja z 1931 roku sprawiła, że zyskał na długie lata sławę na całym świecie, a jego twarz na stałe zapisała się w historii jako najpopularniejszy wizerunek hrabiego-wampira.

 

Na liście udostępnianych dzień po dniu produkcji znalazła się także nakręcona w 1932 roku "Mumia", która przez lata dorobiła się niezliczonych remaków, w tym tak pamiętnych jak ten z Rachel Weisz, oraz tak godnych zapomnienia jak ostatni film z Tomem Cruisem.

Poza tym dostępne są także takie ikoniczne produkcje jak "Frankenstein" z 1931 roku - Boris Karloff do dziś nie znalazł godnego następcy - a także "Narzeczona Frankensteina" z 1935 roku. Do dziś ten film uważany jest za jeden z najlepszych sequeli w historii kina: w ponadczasowym arcydziele Jamesa Whale'a obok Karloffa i Colina Clive'a wystąpiła niezapomniana Elsa Lanchester.

 

W kolejce czeka także "Niewidzialny człowiek" z 1932 roku, "Wilkołak" nakręcony w 1941 roku i na deser "Abbott i Costello spotykają Frankensteina" z 1948 roku. Na tych filmach wychowały się pokolenia kino maniaków, to one stworzyły kanon filmowy, z którego filmowcy czerpią pełnymi garściami po dziś. Wszystkie te produkcje będzie można obejrzeć za darmo do 23 stycznia, w tym samym czasie można też kupić je w promocyjnej cenie i dodać do swojej wirtualnej biblioteki.