"Cząstki kobiety" poruszający film Netflixa. Cud narodzin zmienia się w koszmar matki

Netflix. "Cząstki kobiety" proponuje widzom trudny, niepozbawiony skrajnych emocji film, który poruszy najwrażliwszą strunę w każdej duszy, a zwłaszcza tej kobiecej. Na ekranie moment narodzin zostanie odarty ze swojego piękna i pociągnie za sobą bolesne skutki, które okażą się brutalnym sprawdzianem dla młodej matki.

"Cząstki kobiety": fabuła           

Silnie zarysowana warstwa emocjonalna, borykanie się z ogromnym problemem i dotkliwa strata – to wszystko można znaleźć w produkcji "Cząstki kobiety" w reżyserii Kornéla Mundruczó. Fabuła filmu skupia się na porodzie głównej bohaterki, Marthy i jego konsekwencjach. Młoda kobieta, mająca u swojego boku troskliwego partnera, Seana, przygotowuje się na tę wyjątkową chwilę. Jest zdecydowana, by urodzić w domu. Niespodziewanie okazuje się, że położna mająca odbierać poród, nie może przyjechać, dlatego też wysyła do pary koleżankę na zastępstwo. Choć z początku wszystko przebiega zgodnie z planem, z czasem pojawiają się komplikacje, a poród ma tragiczne zakończenie. Takiego scenariusza nie spodziewało się żadne z przyszłych rodziców. Teraz każdemu z nich przyjdzie się zmierzyć z jego konsekwencjami.

 

"Cząstki kobiety": obsada

Nic dziwnego, że wśród filmów zwracających uwagę szerokiego grona odbiorców, znalazły się właśnie "Cząstki kobiety". Obsada tej produkcji stanowi niewątpliwie jej najmocniejszy element, który przemówił nie tylko do ich wyobraźni, ale i serc widzów. W oczekującą narodzin dziecka Marthę wcieliła się Vanessa Kirby, idealnie wpasowująca się w pozornie obojętną, zamkniętą w sobie kobietę, pogrążoną w szoku i depresji po tragedii, jakiej doznała. Towarzyszy jej Shia LaBeouf odgrywający rolę Seana, starającego się zapewnić wsparcie partnerce. W filmie pojawiły się też: Ellen Burstyn jako apodyktyczna matka Marthy – Elizabeth, Molly Parker jako położna odbierająca poród Marthy – Eva, Iliza Shlesinger jako siostra Marthy, Anita oraz Sarah Snook jako adwokat i kuzynka Marthy, Suzanne.

Vanessa Kirby – sylwetka aktorki

Vanessa Kirby jest brytyjską aktorką filmową, teatralną i telewizyjną. Przyszła na świat w Londynie, osiemnastego kwietnia 1988 roku. W jej filmografii na uwagę zasługuje przede wszystkim rola księżniczki Małgorzaty, w którą wcieliła się na planie serialu Netflix "The Crown". To właśnie za pracę przy tej produkcji w 2018 roku otrzymała nominację do nagrody Emmy w kategorii "Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu dramatycznym". Pojawiła się także w obsadzie jednego z filmów należących do serii "Szybcy i wściekli" oraz "Mission: Impossible". To jednak występ w roli Marthy z "Cząstek kobiety" może przynieść Kirby jeszcze większą popularność. Na razie zapewnił jej nagrodę – Puchar Volpi jako "Najlepszej aktorce" na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji.

"Cząstki kobiety": opinie

Sporo mówi się o poruszeniu, jakie wywołały wśród widzów "Cząstki kobiety". Opinie na temat filmu skupiają się przede wszystkim na grze aktorskiej, która została doceniona zarówno przez użytkowników Netfliksa, jak i krytyków. Uwaga osób komentujących produkcję skupia się przede wszystkim na Vanessie Kirby. Aktorkę wyróżniono także na Festiwalu w Wenecji  (nagroda za najlepszą rolę kobiecą). Wskazywana jest przede wszystkim prawdziwość jej przekazu, naturalność zachowania i namacalne wyrażenie bólu, z jakim zmaga się jej bohaterka, doświadczając największej w życiu traumy. Z ciepłym przyjęciem spotkała się też ekranowa kreacja Shii LaBeoufa, a także Ellen Burstyn, która doskonale weszła w swoją rolę. Jeśli zaś chodzi o fabułę, największe wrażenie wywarło na widowni kilkadziesiąt minut, przedstawiających szczegółowo i bez upiększeń skomplikowany poród. Jak podkreślają ci, którzy film mają już za sobą, to nie jest film dla każdego, ale jeśli zdecydujecie się go obejrzeć, zostanie z wami na długo. 

Zobacz wideo Oglądaliście już wszystkie sezony?

Zobacz też: Filmy biograficzne - TOP 10 najlepszych filmów biograficznych

Więcej o: