Fajne filmy na wieczór- sprawdź klimatyczne propozycje w różnych kategoriach wiekowych

Fajne filmy na wieczór to produkcje, które zapadają w pamięć na długo po seansie. Szukasz nowego tytułu? Sprawdź nasze propozycje w różnych grupach wiekowych i w kilku gatunkach.

Fajne filmy dla rodziny- co warto obejrzeć?

Fajne filmy dla rodziny na wieczór to pojemna kategoria, która dla każdego z domowników może oznaczać inny tytuł. Nastolatki oraz maluchy lubią gorące nowości, poniżej znajdziesz prawdziwy hit dla dzieci oraz ciekawy obraz dla młodzieży na podstawie klasyki horroru. Nie zabraknie też rozrywki dla starszych widzów w kategorii 18+, przypominamy też klimatyczny film romantyczny, ale totalnie poza konwencją. 

Fajne filmy dla dzieci- ''Pokemon: Detektyw Pikachu'' reż. Roba Lettermana, 2019 r.  

Fajne filmy dla dzieci? ''Pokemon: Detektyw Pikachu'' to propozycja dla małych miłośników przygód. Tajemnicze zniknięcie prywatnego detektywa daje początek niezwykłej historii. Na poszukiwanie ojca wyrusza syn Tim, w rozwiązaniu zagadki może liczyć na pomoc zabawnego detektywa Pikachu. Wspólnie trafiają na trop spisku, który może zagrozić mieszkańcom całego świata. To pierwszy pełnometrażowy obraz, który opowiada historię Pokemonów- do tej pory wesołe stworki można było spotkać w popularnej grze i kreskówce. W kategorii fajne filmy dla dzieci ''Pokemon: Detektyw Pikachu'' to ciekawa propozycja, którą zdecydowanie warto obejrzeć całą rodziną. 

Fajne filmy na wieczór- ''Zabawa w pochowanego'' reż. Matt Bettinelli-Olpin/Tyler Gillett, 2019 r. 

''Zabawa w pochowanego'' to film, który zaprasza widza do udziału w ślubnej grze pewnej arystokratycznej rodziny. Historia rozpoczyna się w trakcie ceremonii zaślubin bogatego dziedzica ze zwykłą dziewczyną (w tej roli Samara Weaving- znana z hitu ''Opiekunka: Demoniczna królowa''). Jedyne zadanie, które feralnego wieczoru musi wypełnić panna młoda- to przeżyć. W obrazie można doszukać się walki klas, ale też klasycznego motywu final girl, która staje na wysokości zadania. Grace jest sprytna, zdystansowana i szybko się uczy. W kategorii fajny film na wieczór to pozycja raczej dla widzów 18+, ale przede wszystkim ten film powinny obejrzeć wszystkie przyszłe panny młode.  

Zobacz wideo Poznali się przypadkiem przy jedzeniu i zostali przyjaciółmi. Lata później zagrali razem w hicie Netfliksa [Popkultura Extra]

Fajne filmy dla młodzieży - ''Niepokój'' reż. D.J. Caruso, 2007 r. 

Fajne filmy dla młodzieży muszą być wyjątkowe. Trzymający w napięciu thriller opowiada historię nastolatka o imieniu Kyle, który trafia do aresztu domowego. W leniwym odosobnieniu towarzyszy mu najbliższy przyjaciel, z czasem dołączy do nich piękna sąsiadka. Wesołą trójkę pochłonie życie sąsiadów i związanie z nim historie. Beztroskę przerwie dzień, w którym staną się świadkami morderstwa. Ten tytuł nie jest najnowszym hitem. Na pozór prosta historia zawiera w sobie cechy najlepszego thrillera, w końcu fabuła została oparta na klasycznym obrazie Alfreda Hitchcocka z 1954 roku pod tytułem ''Okno na podwórze'', ale należy zaznaczyć, że ''Niepokój'' nie jest klasycznym remakiem. Na uwagę zasługuje rola Shia LaBeouf, który doskonale wciela się w rolę domowego detektywa. W kategorii fajne filmy dla młodzieży "Niepokój" to mocna pozycja. 

Fajne filmy romantyczne- ''Kometa'' reż. Sam Esmail, 2014 r. 

Komedie romantyczne można określić mianem: przewidywalne, kolejne produkcje powielają znane nam schematy. W poszukiwaniu ciekawego tytułu w kategorii fajne filmy romantyczne warto cofnąć się w czasie. "Kometa" z 2014 roku to film kompletny: doskonała obsada- Justin Long znany z hitu ''Kobiety pragną bardziej'' i partnerująca mu kobieta kameleon, Emmy Rossum, tworzą bardzo prawdziwy duet. Fantastyczne zdjęcia- główni bohaterowie poznają się na cmentarzu podczas deszczu meteorytów otoczeni feerią barw. Co więcej, dużo elementów surrealistycznych tworzy magiczny obraz, który klatka po klatce zostaje w pamięci. Kropką nad i ''Komety'' są perfekcyjne dialogi, ten film jest takim trochę monologiem głównego bohatera, który zaskakuje rozmówcę każdym, nowym zdaniem. Fabuła toczy się na przestrzeni sześciu lat, w tym czasie poznajemy kolejne etapy związku Kimberly i Della, wyrwane z kontekstu historie przeplatają się ze sobą na wzór wspomnień, które przywołujemy po utracie bliskiej osoby. Zdecydowanie warto obejrzeć. 

Więcej o: