Kristen Stewart jako księżna Diana wygląda niesamowicie. To naprawdę ona? Pierwsze zdjęcie z filmu "Spencer"

Znana z głównej roli w sadze "Zmierzch" Kristen Stewart wciela się w księżną Dianę Spencer w nadchodzącym filmie biograficznym pt. "Spencer". Premiera przewidziana jest jeszcze na ten rok, ma uprzedzić 25. już rocznicę tragicznej śmierci arystokratki. Tymczasem do sieci trafiło pierwsze zdjęcie z planu filmu reżyserowanego przez Pablo Larraina.

Rozpoczęły się zdjęcia do dramatu "Spencer" Pablo Larraina - reżysera znanego choćby z nietypowego biograficznego obrazu o Jackie Kennedy z Natalie Portman w roli głównej. By uczcić tę okazję, studio Neon opublikowało pierwsze zdjęcie grającej główną rolę Kristen Stewart w pełnej charakteryzacji. Aktorka wygląda zjawiskowo, choć w jej oczach widać smutek właściwy jej bohaterce. Na pierwszy rzut oka można się nawet pomylić.

Zobacz wideo Kristen Stewart jako ikona lat 60. w zwiastunie filmu "Seberg"

Tak wygląda Kristen Stewart jako księżna Diana

Poza fotografią do sieci trafił także oficjalny zarys fabuły filmu: "Grudzień, 1991. Małżeństwo Księcia i Księżnej Walii już od dawna jest tylko formalnością. Pośród plotek o romansach i nadchodzącym rozwodzie, na czas świąt Bożego Narodzenia ogłoszono rozejm w Sandringham Estate. Jest jedzenie, picie, strzelanie i polowanie. Diana zna zasady gry. Jednak w tym roku wszystko będzie wyglądać inaczej". 

Pierwsze zdjęcie z filmu 'Spencer'Pierwsze zdjęcie z filmu 'Spencer' Kristen Stewart jako Diana Spencer / NEON / Materiały promocyjne

Zdjęcia będą kręcone w Niemczech i Wielkiej Brytanii, premiera przewidywana jest na jesień 2021 roku - tak, by uprzedzić 25. rocznicę śmierci Diany, która przypadnie na 2022 rok. W obsadzie poza Stewart znaleźli się także Timothy Spall ("Mr. Turner"), nominowana do Oscara Sally Hawkins ("Kształt wody") i Sean Harris ("Mission: Impossible").

Scenariusz do filmu "Spencer" napisał Steven Knight, twórca głośnego serialu "Peaky Blinders". Reżyser filmu Pablo Larrain nie ma wątpliwości, że Stewart podoła trudnemu zadaniu, którym jest zagranie uwielbianej "królowej ludzkich serc". W wywiadzie z Deadline podkreślił, że jego zdaniem to jedna z najlepszych aktorek naszych czasów:

Kristen potrafi pokazać na ekranie bardzo dużo, może być zarazem bardzo tajemnicza, wrażliwa, a jednocześnie bardzo silna. To właśnie kombinacja tych cech sprawiła, że pomyślałem o niej w tej roli. Myślę, że zrobi coś wspaniałego i intrygującego jednocześnie. Ona jest jak żywioł.

Stewart w wywiadzie dla magazynu "InStyle" jeszcze w ubiegłym roku wspominała, że jako mała dziewczynka oglądała pogrzeb Lady Di w telewizji i była tym "dogłębnie wstrząśnięta". Wyznała, że od dawna nie była tak podekscytowana rolą. Ale nie ukrywa, że czuje też presję: "Brytyjski akcent jest przerażający jak cholera, bo ludzie znają dobrze jej głos, jest taki odrębny i szczególny". By przygotować się do roli, zaczęła pracę ze specjalistą od akcentów i przeczytała także trzy biografie księżnej. O swojej bohaterce powiedziała: "Myślę, że jej nieokiełznany, otwarty i bezpośredni stosunek z ludźmi, opinią publiczną, był dla wielu ludzi wstrząsający, bo wcześniej rodzina królewska się tak nie zachowywała. Ale to nie to, z czym dorastałam. Zawsze miałam wrażenie, że Diana jest osobą, która została nam skradziona i zawsze byłam jej bardzo ciekawa. Im bardziej się wgłębiam w jej życie, tym bardziej jestem emocjonalnie zaangażowana".

Tymczasem Neon poinformował, że w ekipie filmowej znaleźli się także m.in.: znana z "Portretu kobiety w ogniu" operatorka Claire Mathon, kostiumografka i zdobywczyni Oscara za kostiumy do "Małych kobietek" Jacqueline Durran, charakteryzatorka Wakana Yoshihara ("Morderstwo w Orient Expressie") i nominowany do Oscara Guy Hendrix Dyas. Muzykę napisze znany z Radiohead Jonny Greenwood, który ma już na koncie nominacje do Oscara, BAFTY i Grammy.

<<Reklama>> Książka o Księżnej Dianie dostępna jest w formie e-booka w Publio.pl >>

Więcej o: