Naomi Watts zagra w najnowszym filmie Małgorzaty Szumowskiej

Naomi Watts zagra w "Infinite Storm" Małgorzaty Szumowskiej. Serwis Variety, który jako pierwszy podał tę infomację, pisze, że prace nad tym "bardzo oczekiwanym filmem polskiej reżyserki" zaczną się jeszcze w lutym.

Scenarzystą "Infinite Storm" jest Josh Rollins, który inspirował się artykułem prasowym "High Places: Footprints in the Snow Lead to an Emotional Rescue" Ty'a Gagne'a, którego bohaterką jest Pam Bales. Ta matka, pielęgniarka i przewodniczka górska wybrała się na samotną wyprawę na górę Mount Washington, gdzie złapała ją zamieć. W tych trudnych warunkach uratowała nieznajomego. Producent Andre Karpen powiedział:

Ta historia zaczyna się jako podróż pewnej kobiety w poszukiwaniu samej siebie i zamienia się we wstrząsającą opowieść o przetrwaniu. Z dumą przeniesiemy dramatyczne i emocjonujące przeżycia Pam Bales na duży ekran.

Naomi Watts i Małgorzata Szumowska kiedyś nagradzane w Wenecji, teraz robią razem film

Naomi Watts urodziła się w Anglii, ale uważa się za Australijkę. Ma na koncie dwie nominacje do Oscara (za "21 gramów" oraz "Niemożliwe"), w 2003 roku dostała Nagrodę Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Grała m.in. w "The Ring", "Mulholland Drive" czy miniserialu "Vice".

Zobacz wideo Co łączy Kylie Minogue, Naomi Watts i Margot Robbie?

Oscary 2021. Filmy Szumowskiej, Wilczyńskiego i Holland w grze. Jest oficjalna lista kandydatów >>

Najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej (współreżyserem jest Michał Englert), "Śniegu już nigdy nie będzie" jest naszym kandydatem do Oscara, a w Wenecji został wyróżniony Nagrodą Fundacji "Persona, Lavoro, Ambiente" za film o tematyce dotyczącej środowiska lub pracy. Jej "Twarz" zdobyła Srebrnego Niedźwiedzia na Berlinale, podobnie jak trzy lata wcześniej "Body/Ciało".

"Śniegu już nigdy nie będzie" miał światową premierę w Wenecji. Sprawdzamy, jak film oceniają recenzenci >>

Więcej o: