Edward Nożycoręki ma syna. Timothee Chalamet zagrał w reklamie tak dobrze, że widzowie domagają się filmu

Prawie 31 lat temu na ekrany wszedł "Edward Nożycoręki", w którym Johnny Depp wcielił się w obdarzonego czułym sercem i ostrymi rękami cyborga. Jego ukochaną Kim zagrała Winona Ryder, którą widzowie mogli ponownie zobaczyć w tej roli podczas bloków reklamowych w trakcie finału Super Bowl. W pocie dla Cadillaca wraz z Ryder wystąpił Timothee Chalamet, któremu przypadła rola... Edgara Nożycorękiego.

Finał Super Bowl to dla reklamodawców w USA najważniejszy wieczór w roku. Przed telewizorami zasiada wtedy około 100 mln Amerykanów, dlatego PR-owcy stają na głowie, żeby jak najbardziej przyciągnąć widzów. Cadillac postawił tym razem na klasyczny ruch i zainspirował się fabułą kinowego hitu - wybór padł na "Edwarda Nożycorękiego". W ich wersji opowieści Tima Burtona nie pojawia się jednak Johnny Depp - z niemałym powodzeniem zastąpił go Timothee Chalamet.

Zobacz wideo Reklamy lubimy, ale kochamy piosenki filmowe. Oto kilka najlepszych

Timothee Chalamet i Winona Ryder reklamują Cadillaca. "Musicie zrobić z tego sequel"

W chwytającym za serce spocie Kim Boggs przedstawia widzom swojego syna, Edgara, który - podobnie jak (niewymieniony na ekranie) ojciec - zamiast rąk ma ostrza. Pomimo wielu codziennych trudności chłopak stara się prowadzić zwyczajne życie - studiuje, pracuje w restauracji, a w wolnym czasie gra w gry wideo. Poruszając się po mieście, musi jednak polegać na matce albo na komunikacji miejskiej, jednak kierowca w pewnym momencie odmawia mu przejazdu. Kim postanawia więc sprawić synowi prezent, który pozwoli mu rozwinąć skrzydła. Klimat podkręca magiczna muzyka Danny'ego Elfmana z filmu Burtona.

 

- Byłam zachwycona pomysłem współpracy z Timothee - powiedziała w rozmowie z Vanity Fair Winona Ryder. - Rzadko się zdarza, żeby dzieło, z którego jesteś dumny, ewoluowało wraz z duchem czasu, nawet po 30 latach. Cieszę się, że Edgar radzi sobie w nowym świecie. Mam nadzieję, że zarówno fani, jak i ci, którzy po raz pierwszy poznają Edwarda Nożycorękiego, będą się tym cieszyć - podkreśliła aktorka i dodała, że w momencie, w którym zobaczyła Chalameta w kostiumie, "uderzyło ją wiele miłych wspomnień". Ryder, która przed laty była związana z Johnnym Deppem, w zeszłym roku wstawiła się za byłym partnerem w toczącej się sprawie rozwodowej aktora z Amber Heard. 

Britain DeppPowstała petycja, żeby usunąć Amber Heard z obsady "Aquamana 2". Powód? Johnny Depp

Chalamet już wcześniej był wielokrotnie porównywany do młodego Deppa, dlatego gdy tylko pokazał się w takiej roli, jego miłośnicy (i nie tylko) zaczęli się domagać stworzenia filmu pełnometrażowego z postacią Edgara. W komentarzach do reklamy czytamy m.in. "Obawiałam się, że przez moje wielkie zamiłowanie do filmu Burtona występ Timothee mi się nie spodoba, ale jestem pozytywnie zaskoczona. Myślę, że taki pełnometrażowy film ukazałby nowemu pokoleniu magię pierwotnej historii". 

Więcej o: