Filmy na walentynki. Wzruszające historie, zabawne komedie romantyczne, filmy dla młodzieży

Filmy na walentynki umilą zakochanym wspólnie spędzony wieczór. Szukasz najlepszych propozycji na ten wyjątkowy dzień? Wybierz komedię romantyczną, która da Wam okazję do wspólnego śmiechu lub postaw na coś bardziej wzruszającego.

Najlepsze filmy na walentynki: najbardziej wzruszające historie              

Najlepsze filmy na walentynki potrafią wzruszać do łez. Jeśli szukasz propozycji na emocjonujący seans spędzony u boku ukochanej osoby, wybierzcie wspólnie jeden z melodramatów, idealnych na 14 lutego. Jeśli jesteś osobą wyjątkowo wrażliwą na takie historie, nie zapomnij o paczce chusteczek!

"Zanim się pojawiłeś" (2016), reż. Thea Sharrock

Wzruszająca opowieść stworzona na podstawie twórczości Jojo Moyes, przedstawia losy Louisy "Lou" Clark (Emilia Clarke) i Willa Traynora (Sam Claflin). Młoda kobieta zastanawia się co robić dalej z życiem i próbuje odnaleźć dla siebie zajęcie, które zapewni jej stabilizację finansową. Wkrótce zostaje opiekunką bogacza, Willa, jeżdżącego na wózku inwalidzkim. Mężczyzna zmienił się od czasu wypadku i nie widzi szansy na to, że odnajdzie kiedyś szczęście. Miłość potrafi jednak zaskakiwać.

"Jeden dzień" (2011), reż. Lone Scherfig

Emma (Anne Hathaway) jest prawdziwą marzycielką i idealistką, ciężko pracującą na swój sukces. Dexter pochodzi z całkiem innego świata (Jim Sturgess) – ma wszystko czego chce i niczym się nie przejmuje. Bohaterowie poznają się w dzień rozdania dyplomów – 15 lipca. Od tego czasu postanawiają spotykać się co roku, aby móc spędzić ze sobą jeden dzień. Wciąż szukając szczęścia i miłości, nie dostrzegają, że to, czego pragną, jest na wyciągnięcie ręki.

"Uwierz w ducha" (1990), reż. Jerry Zucker

Szukając wzruszającej historii na romantyczny wieczór walentynkowy, warto zdecydować się na seans z "Uwierz w ducha". To opowieść o Molly (Demi Moore) i Samie (Patrick Swayze) – szczęśliwie zakochanej parze, rozdzielonej przez okrutny los. Pewnego wieczoru bohaterowie zostają napadnięci, a Sam zostaje pozbawiony życia. Jak się później okazuje, jego śmierć nie była przypadkowa. Bohater postanawia ostrzec swoją ukochaną przed czyhającym na nią niebezpieczeństwie. Problem polega na tym, że Sam przybiera postać ducha.

Romantyczne opowieści, które również chwytają za serce:

 • "Pamiętnik" (2004), reż. Nick Cassavetes
 • "Wiek Adaline" (2015), reż. Lee Toland Krieger
 • "I że Cię nie opuszczę" (2012), reż. Michael Sucsy
 • "Dla Ciebie wszystko" (2014), reż. Michael Hoffman
 • "Twój na zawsze" (2010), reż. Allen Coulter
 • "Dom nad jeziorem" (2006), reż. Alejandro Agresti
 • "Czas na miłość" (2013), reż. Richard Curtis
 • "Wichry namiętności" (1994), reż. Edward Zwick
 • "Duma i uprzedzenie" (2005), reż. Joe Wright

Co obejrzeć w walentynki: komedie romantyczne

Co obejrzeć w walentynki – jeśli wciąż się nad tym zastanawiasz, to z całą pewnością możesz postawić na zabawną komedię. Śledź zwariowane perypetie bohaterów, starających się odnaleźć swoją miłość. Wśród najlepszych zabawnych historii miłosnych odnajdziesz starsze produkcje, do których każdy chętnie powraca, jak i nieco nowsze filmy. Który z nich z nich wybierzesz na wspólny seans z drugą połówką w święto zakochanych?

"Moja dziewczyna wychodzi za mąż" (2008), reż. Paul Weiland

Przezabawna komedia na miły wieczór? "Moja dziewczyna wychodzi za mąż" to opowieść, która poprawi nastrój każdemu. Tom (Patrick Dempsey) jest prawdziwym lekkoduchem, który nie musi się o zbyt wiele martwić. Mężczyźnie dobrze układa się w życiu, a przy tym nie narzeka na brak zainteresowania ze strony płci przeciwnej. U swego boku ma również Hannah (Michelle Monaghan), najlepszą przyjaciółkę, na której zawsze może polegać. Pewnego dnia mężczyzna zdaje sobie sprawę, że chce spędzić z nią resztę życia. Plany jednak znacznie się komplikują, gdyż Hannah, niespodziewanie zaręcza się z majętnym Szkotem, poznanym podczas służbowego wyjazdu. Kobieta prosi przyjaciela, aby został drużbą na jej ślubie. Tom przyjmuje propozycję, jednak nie zamierza rezygnować z walki o serce ukochanej.

"Sex story" (2011), reż. Ivan Reitman

Lekka komedia romantyczna w gwiazdorskiej obsadzie – Natalie Portman i Ashton Kutcher, jako Emma i Adam, zawierają pewien układ, który wydaje się być idealnym rozwiązaniem. Bohaterowie są przyjaciółmi, jednak pewnego dnia dochodzi do sytuacji, która może zagrozić w utrzymaniu dotychczasowej relacji. Aby niczym nie ryzykować, Emma i Adam decydują się sypiać ze sobą bez żadnych zobowiązań. Dzięki temu nie będą musieli się angażować, unikną wszelkich zobowiązań i rozczarowań. Czy ich plan ma szansę się udać?

"Kiedy Harry poznał Sally" (1989), reż. Rob Reiner

Jedną z nieco starszych komedii romantycznych, jest opowieść o Harrym (Billy Crystal) i Sally (Meg Ryan), która mimo upływu lat wciąż bawi i wzrusza. Bohaterowie poznają się przypadkowo jeszcze jako studenci. Po ukończeniu nauki ich drogi się rozchodzą. Harry rozpoczyna karierę prawniczą, a Sally zostaje dziennikarką. Los jednak splata ich drogi ponownie. Zarówno ona, jak i on, zakończyli właśnie swoje związki. Bohaterowie pozostają zgodni co do tego, że przyjaźń między mężczyzną a kobietą nie ma szansy nie przerodzić się w romans, zakończony rozczarowaniem. Przez długi czas Sally i Harry spotykają się, by wymieniać między sobą swoje poglądy, tym samym zyskując okazję do poznawania swoich zalet i wad. Jednak czy po jedenastu latach może łączyć ich wyłącznie przyjaźń, czy może są to już głębsze uczucia?

Poznaj więcej tytułów filmów, które zapewnią najlepszą rozrywkę na walentynki:

 • "Mój chłopak się żeni" (1997), reż. P.J. Hogan
 • "Dwa tygodnie na miłość" (2002), reż. Marc Lawrence
 • "O północy w Paryżu" (2011), reż. Woody Allen
 • "Amelia" (2001), reż. Jean-Pierre Jeunet
 • "Dziennik Bridget Jones" (2001), reż. Sharon Maguire
 • "Mamma Mia!" (2008), reż. Phyllida Lloyd
 • "Co kryje miłość" (2011), reż. Giovanni Veronesi
 • "Narzeczony mimo woli" (2009), reż. Anne Fletcher
 • "Dziś 13, jutro 30" (2004), reż. Gary Winick
 • "Sex story" (2011), reż. Ivan Reitman
 • "Listy do M. 4" (2020), reż. Patrick Yoka
 • "Miłość do kwadratu" (2021), reż. Filip Zylber
Zobacz wideo Popkultura odc. 65

Filmy walentynkowe: dla młodzieży      

Filmy walentynkowe, które podbiją serca nastolatek? Niezwykłe historie romantyczne prezentujące losy wchodzących w dorosłość ludzi, przeżywających swoje pierwsze miłości, a także rozczarowania, bawią i wzruszają. Wśród produkcji, które z całą pewnością przyciągną uwagę młodzieży, można odnaleźć zarówno adaptacje sztuk Szekspira, jak i filmy, inspirowane nowoczesną prozą. Oto kilka propozycji, które umilą walentynkowy wieczór nastoletnim odbiorcom.

"Romeo i Julia" (1999), reż. Baz Luhrmann

Jedną z propozycji na walentynkowy seans jest adaptacja dramatu Williama Szekspira – "Romeo i Julia". Opowiedziana historia rozgrywa się w fikcyjnym miasteczku Verona Beach na Florydzie, gdzie zwaśnione rody Kapuletów i Montekich toczą walki gangów. Pewnego razu Romeo Monteki (Leonardo DiCaprio), zjawia się na balu, zorganizowanym przez Kapuletów. Głowa rodziny chce wydać swą córkę Julię (Claire Danes) za mąż za Parysa, by zyskać dzięki temu większe względy w przestępczym świecie. Los jednak sprawia, że serce Julii zdobywa Romeo.

"Ponad wszystko" (2017), reż. Stella Meghie

Opowieść o pierwszej miłości to kolejna propozycja dla osób, uwielbiających wzruszające filmy. Melodramat przedstawia historię osiemnastolatki, Maddy (Amandla Stenberg) – dziewczyny z wielką wyobraźnią i chęcią odkrywania świata. Na drodze w realizacji planów stoi jednak choroba, przez którą nastolatka nie może nawet opuszczać swego domu. Wszystko zmienia się w chwili poznania Olly’ego – nowego sąsiada. Maddy pragnie porzucić dotychczasowe życie i zaryzykować wszystko dla miłości.

Te filmy także warto zobaczyć z okazji święta zakochanych:

 • "Trzy metry nad niebem" (2010), reż. Fernando González Molina
 • "Każdego dnia" (2018), reż. Michael Sucsy
 • "Szkoła uczuć" (2002), reż. Adam Shankman
 • "Zakochana złośnica" (1999), reż. Gil Junger
 • "Love, Rosie" (2014), reż. Juliette Towhidi
 • "Twój Simon" (2018), reż. Greg Berlanti
 • "Ostatnia piosenka" (2010), reż. Julie Anne Robinson
 • "Do wszystkich chłopców, których kochałam" (2018), reż. Susan Johnson
 • "Wszystkie jasne miejsca" (2020), reż. Miguel Arteta

Zobacz też: Filmy na walentynki - co obejrzeć w święto zakochanych?

Więcej o: