Horrory na walentynki - propozycje filmów dla par, które lubią się bać

Horrory na walentynki to świetna alternatywa dla komedii romantycznych czy wzruszających romansideł, które nie muszą wszystkim przypadać do gustu. Dzień zakochany z odrobiną grozy? Czemu nie! Dajcie się skusić na seans, mrożący krew w żyłach.

Najlepsze horrory na walentynki

Najlepsze horrory na walentynki sprawią, że dzień zakochanych stanie się naprawdę wyjątkowy. Włączcie najstraszniejsze historie, które naprawdę Was przestraszą! A jeśli będziecie naprawdę przerażeni, zawsze możecie wtulić się w ramię ukochanej osoby.

"Moja krwawa walentynka" (1981), reż. George Mihalka

Małe miasteczko przygotowuje się do obchodów dnia św. Walentego, co cieszy młodsze pokolenia. Starsi są jednak pełni obaw, gdyż pamiętają, morderstwa, dokonywane przed laty przez pewnego szaleńca. Wesołą atmosferę przerywa zbrodnia. Wszystko wskazuje na to, że morderca powrócił.

"The Loved Ones" (2009), reż. Sean Byrne

Siedemnastolatek Brent Mitchell (Xavier Samuel), borykający się z problemami i dręczony poczuciem winy po śmierci ojca, odrzuca zaproszenie Loli (Robin McLeavy), która chce iść z nim na szkolny bal. Wkrótce dziewczyna z pomocą ojca porywa chłopaka. Brend zostaje uczestnikiem makabrycznego balu, na którym to Lola jest prawdziwą królową. Torturowany chłopak odnajduje jednak w sobie wolę walki.  

"Wszyscy kochają Mandy Lane" (2006), reż. Jonathan Levine

Mandy Lane (Amber Heard) – niezwykle piękna dziewczyna zostaje zaproszona przez kolegów na ranczo. Chłopcy próbują ją poderwać, a alkohol sprawia, że stają się coraz bardziej uciążliwi. Wkrótce na ranczu dochodzi do tajemniczych morderstw.

Filmy na walentynki 2021

Filmy na walentynki 2021? Możecie zdecydować się na kultowe "Martwe zło" bądź postawić na coś z nowszych produkcji, takich jak "Zabawa w pochowanego". Wśród opowieści grozy, które idealnie nadają się na wspólny seans w święto zakochanych, znajdziecie również nieco nowsze filmy. Podpowiadamy, na co warto się zdecydować.  

"Zabawa w pochowanego" (2019), reż. Matt Bettinelli-Olpin i Tyler Gillett

Grace (Samara Weaving) w końcu doczekała się najpiękniejszego dnia w swoim życiu i została żoną przystojnego mężczyzny, pochodzącego z bogatej rodziny. Przed nią czeka jeszcze udział w rodzinnej tradycji. Panna młoda nie zdaje sobie sprawy, że przyjdzie jej wziąć udział w niebezpiecznej grze i walce o przetrwanie.

"Zoo" (2018), reż. Antonio Tublen

Karen (Zoë Tapper) i John (Edward Speleers) to małżeństwo bliskie rozwodu. Para nie może mieć dzieci, co źle wpływa na ich związek. Kiedy tajemniczy wirus zaczyna przemieniać ludzi w zombie, bohaterowie zostają zmuszeni do pozostania w domu, czekając na ratunek. Wspólnie podejmowane działania i spędzony razem czas sprawiają, że bohaterowie ponownie się do siebie zbliżają. Jednak czy uda im się przetrwać?

"Walentynki" (2001), reż. Jamie Blanks

Pięć przyjaciółek, znających się jeszcze ze szkolnych czasów, staje się celem ataku tajemniczego JM. Jedna z nich zostaje zamordowana, a reszta otrzymuje karteczki z pogróżkami. Wszystko wskazuje na to, że mordercą w masce kupidyna jest chłopak, który został niegdyś upokorzony przez nie na balu.

"Martwe zło" (1981), reż. Sami Remi

Grupa przyjaciół spędza wolny czas w leśnej chacie. W ich ręce wpada legendarna Księga Umarłych i taśma, zawierająca tłumaczenia zaklęć. Ash (Bruce Campbell), jego dziewczyna Linda (Betsy Baker) i ich towarzysze przypadkowo budzą do życia pradawne siły, narażając się przy tym na wielkie niebezpieczeństwo.

Zobacz wideo Kto jest królem polskiej komedii romantycznej? Zwycięzca mógł być tylko jeden [Popkultura Extra]

Horrory romantyczne – najlepsze propozycje

Horrory romantyczne to kolejna propozycja dla zakochanych, którzy chcą spędzić wspólnie czas przed telewizorem, oglądając jeden z filmów grozy. Poszukując historii tego typu, natraficie zarówno na wampiry, jak i zombie, a nawet samego diabła.

"Dracula" (1992), reż. Francis Ford Coppola

Adaptacja powieści autorstwa Brama Stokera skupia się na postaci najsłynniejszego krwiopijcy wszech czasów. Dracula (Gary Oldman), gości w swym zamku młodego prawnika, Jonathana (Keanu Reeves). Hrabia dostrzega zdjęcie narzeczonej mężczyzny, Miny (Winona Ryder), która łudząco przypomina mu zabitą przed laty żonę – Elizabeth. Dracula postanawia odnaleźć dziewczynę i wyrusza do Londynu jako książę Vlad.

"Duma, uprzedzenie i zombie" (2016), reż. Burr Steers

"Duma i uprzedzenie" to jeden z tytułów, po które wiele par zdecyduje się sięgnąć w walentynkowy wieczór. Co jednak, gdy do tej opowieści dojdą krwiożercze zombie? W tej historii siostry Bennet doskonale radzą sobie w sztukach walki i nie boją się stawać do walki z żywymi trupami. Oczywiście nie brakuje tu też miejsca na wątki miłosne!

"Rogi" (2013), reż. Alexandre Aja

Ig Perrish (Daniel Radcliffe) budzi się pewnego razu po imprezie, dostrzegając, że na jego czole wyrosły rogi. Okazuje się również, że jego dziewczyna została zamordowana, a bohater staje się głównym podejrzanym. Ig postanawia odnaleźć sprawcę zbrodni, wykorzystując do tego swoje nowe zdolności, dzięki którym jest w stanie zmuszać ludzi do ujawniania wszelkich sekretów.

"Wiecznie żywy" (2013) reż. Jonathan Levine

R (Nicholas Hoult) to nastolatek, który staje się ofiarą epidemii, przemieniającej ludzi w zombie. Chłopak zakochuje się w śmiertelniczce- Julii (Teresa Palmer).

"Tylko kochankowie przeżyją" (2013), reż. Jim Jarmusch

Opowieść o miłości pary wampirów – Eve (Tilda Swinton) i Adama (Tom Hiddleston). Trwający od wieków związek zostaje wystawiony na próbę, kiedy niespodziewanie odwiedza ich Ava (Mia Wasikowska), młodsza siostra Eve.

Zobacz też: Najlepsze filmy na walentynki - produkcje, które rozgrzeją wasze serca! [LISTA]

Więcej o: