Co obejrzeć w walentynki? Romantyczne filmy na platformach Netflix i HBO GO

Walentynki 2021 to moment, w którym wiele par spędza dzień przed telewizorem i wybiera przyjemną, romantyczną komedię. Platformy Netflix i HBO GO mają sporo propozycji na jak najlepsze spędzenie dnia zakochanych. Poniżej przedstawiamy najciekawsze propozycje.

Walentynki 2021, z uwagi na sytuację epidemiologiczną i wprowadzone wskutek niej obostrzenia, będą zupełnie inne, niż w poprzednich latach. Ograniczona działalność kin i zamknięte restauracje sprawiają, że wiele osób decyduje się na świętowanie tego dnia przed telewizorem. Poniżej przedstawiamy sześć najciekawszych propozycji filmów, które można obejrzeć na platformach Netflix i HBO GO.

Sweat, Zabij to i wyjedź z tego miasta - kadry z filmów Na co do kina po otwarciu? Premiery kinowe 2021

Walentynki 2021. Co obejrzeć na platformie Netflix?

Wśród najlepszych filmów romantycznych w historii bez wątpienia można wymienić produkcję "Tamte dni, tamte noce". Historia opowiada o miłości Elio i Oliviera, przedstawionej w zachwycających włoskich sceneriach. Walentynkowy klimat jest zagwarantowany.

Kolejną z propozycji na platformie Netflix jest seria "Dziennik Bridget Jones". Zapewne sporo osób widziało już filmy z jej udziałem, jednak 14 lutego są one szczególnie symboliczne. W bibliotece platformy można znaleźć dwie pierwsze części z tej serii.

Niezwykle wzruszający, ale i pouczający melodramat "Pamiętnik" to kolejna propozycja na walentynkowy wieczór. Fabuła dotyczy mężczyzny, który rozmawia z cierpiącą na Alzheimera staruszką. Opowiada jej historię, która dotyczy miłości bogatej dziewczyny i biednego chłopaka, którzy zakochali się w sobie do szaleństwa.

Walentynki 2021. Co obejrzeć na HBO GO?

Absolutnym klasykiem światowej kinematografii, nie tylko w kontekście święta zakochanych, jest "Titanic". To jedno z największych arcydzieł kina, przedstawiające dramatyczne losy pary zakochanych, którzy poznali się na pokładzie olbrzymiego statku.

Gdyby ulica Beale umiała mówić Filmy romantyczne: Netflix. Najlepsze komedie i melodramaty. Sprawdź, które z nich warto obejrzeć

Na HBO GO znajdziemy również jedną z najbardziej zabawnych, a jednocześnie najbardziej przewrotnych komedii romantycznych. "Kocha, lubi, szanuje" opowiada o losach "ucznia" i "mistrza", w których wcielają się Ryan Gosling i Steve Carell. Historia rzecz jasna obraca się w tematyce miłosnej.

Jeśli szukamy nieco bardziej młodzieżowych klimatów, dobrą propozycją z pewnością będzie "Twój Simon". Mądra i poruszająca opowieść o miłości przyjmującej różne formy. Fabuła opowiada o homoseksualnym licealiście, który dopiero po wielu trudach przyznaje się do swojej orientacji.

Zobacz wideo Kto jest królem polskiej komedii romantycznej? Zwycięzca mógł być tylko jeden [Popkultura Extra]
Więcej o: