Benedict Cumberbath mówi "Na zdrowie!". Jest zwiastun "Gry szpiegów"

Świat pogrążony w zimnej wojnie staje u progu katastrofy, gdy Amerykanie odkrywają rozmieszczone na Kubie radzieckie głowice atomowe. Okazuje się, że wywiadowi może pomóc zwykły brytyjski biznesmen. Otrzymuje od CIA niezwykle ryzykowną misję, od której zależy bezpieczeństwo świata. Tak zaczyna się "Gra szpegów" z Benedictem Cumberbatchem w roli głównej.

Scenariusz "Gry szpiegów" zainspirowała prawdziwa historia starcia wywiadów, którego stawką był wybuch III wojny światowej. O czym opowiada film?

Benedict Cumberbatch uwikłany w "Grę szpiegów". Fabuła filmu 

Początek lat 60-tych XX wieku. Świat pogrążony jest w zimnej wojnie. Napięcie między Stanami Zjednoczonymi i Związkiem Sowieckim osiąga apogeum, grożąc wybuchem III wojny światowej. W tej sytuacji biznesmen z Londynu - Greville Wynne otrzymuje od CIA i brytyjskiego wywiadu propozycję nie do odrzucenia. Ma nawiązać kontakt z wysokiej rangi sowieckim oficerem, który dysponuje tajnymi planami Moskwy.

TulipanKsięża protestowali, a ludzie oglądali. Prawdziwy "Tulipan" dostał 15 lat więzienia, serialowy miał się dać lubić

Wynne (w tej roli Cumberbatch) zdaje sobie sprawę, że władze Związku Sowieckiego każdego podejrzanego o szpiegostwo karzą śmiercią bez względu na to, czy jest Rosjaninem czy obywatelem obcego kraju. Pierwsza podróż do Moskwy kosztuje go wiele nerwów, ale przebiega zaskakująco gładko. Wkrótce jednak sowieckie służby odkrywają, że w dowództwie armii jest przeciek. Odkrycie podejrzanego oficera, a potem tożsamości Wynne’a wydaje się tylko kwestią czasu, a od powodzenia jego misji zależą losy świata.

Zobacz wideo "Gra szpiegów" [ZWIASTUN]

W thrillerze, który reżyseruje Dominic Cooke, występują również: Merab Ninidze ("Most szpiegów", serial "Homeland", "Nigdzie w Afryce"), Jessie Buckley ("Judy", serial "Tabu", "Niepokorna miss") i Rachel Brosnahan (serial "House of Cards", "Dzień patriotów").

Krzyk MunchaMunch ukrył coś w "Krzyku", tajemnica wreszcie wyjaśniona. "Nie mamy wątpliwości"

Autorem muzyki jest Abel Korzeniowski. Polski kompozytor był nominowany do Złotych Globów za muzykę do "Samotnego mężczyzny" i "W.E.", ma takżedwie nominacje do Emmy za muzykę do serialu "Penny Dreadful". Na razie polski zwiastun nie zdradza daty wprowadzenia filmu do kin.