Timothee Chalamet. Te filmy z jego udziałem warto obejrzeć

Timothee Chalamet to młody aktor, który zasłynął z występów w takich filmach, jak "Tamte dni, tamte noce", "Małe kobietki" czy "Mój piękny syn". Dowiedz się o nim więcej i sprawdź, które jeszcze produkcje z jego udziałem warto zobaczyć.

Timothee Chalamet – filmy, z których go zapamiętamy

W ostatnich latach do głosu doszło wielu aktorów młodego pokolenia, w tym także Timothee Chalamet. Filmy z jego udziałem łatwo zapadają w pamięć i choć było ich już dość sporo, znajdzie się kilka tytułów, które zasługują na szczególną uwagę. Sporo entuzjastów kina kojarzy go przede wszystkim z występu w intrygującej produkcji "Tamte dni, tamte noce" Luki Guadagnina, jednak warto również poznać inne, równie interesujące filmy z jego udziałem.

"Małe kobietki" (2019), reż. Greta Gerwig

Adaptacja filmowa głośnej powieści autorstwa Louisy May Alcott o tym samym tytule. Historia czterech sióstr, bardzo różniących się między sobą usposobieniem i marzeniami, ale trzymających się razem oraz przeżywających rozmaite wzloty i upadki. Chalamet wcielił się tutaj w rolę samotnego, nieco tajemniczego chłopca o imieniu Laurie, który mieszka w domu obok, a z czasem ulega osobliwemu urokowi swoich sąsiadek.

"Mój piękny syn" (2018),  reż. Felix Van Groeningen

W tej produkcji Timothee Chalamet wchodzi w rolę tytułowego "pięknego syna", Nica Sheffa, który jest nastolatkiem z pewnymi problemami. Nic zmaga się z uzależnieniem, ma swoje marzenia, próbuje też jakoś radzić sobie z trudami dorastania. W tym wszystkim obecni są jego rodzice, przepełnieni troską i niechcący, by kiedykolwiek wyrwał się spod ich skrzydeł.

"W deszczowy dzień w Nowym Jorku" (2019) reż. Woody Allen

Tutaj aktor ma okazję być zwykłym chłopakiem, Gatsbym, szczęśliwie zakochanym w Ashleigh (Elle Fanning). Gatsby chce pokazać dziewczynie swoje rodzinne miasto, Nowy Jork. Kiedy zjawiają się na miejscu, Ashleigh zostaje zaproszona przez pewnego reżysera filmowego na roboczy pokaz jednego z jego projektów. Kiedy ta wsiąka w filmowy świat, jej chłopak wpada przypadkiem na Chan (Selena Gomez), siostrę swojej eks i to z nią spędza czas na spacerach po Nowym Jorku.

Inne produkcje, w których zagrał Timothee Chalamet, to także:

  • "Jeden, dwa" (2015), reż. Andrew Droz Palermo
  • "Kochajmy się od święta" (2015), reż. Jessie Nelson
  • "Lady Bird" (2017), reż. Greta Gerwig

Timothee Chalamet: "Tamte dni, tamte noce"

Film, któremu swoją sławę i rozpoznawalność zawdzięcza Timothee Chalamet? "Tamte dni, tamte noce" w reżyserii Luki Guadagnina to historia Elia, siedemnastoletniego chłopaka, w którego roli zobaczymy właśnie Chalameta. Bohater jest na wakacjach w rodzinnej posiadłości we Włoszech, gdzie zajmuje się grą muzyki klasycznej, czytaniem oraz niezobowiązującym flirtem ze swoją przyjaciółką, Marzią (Esther Garrel). Kiedy jednak na miejscu zjawia się stażysta Oliver (Armie Hammer), między nim a Eliem rodzi się wyjątkowy rodzaj pożądania. Ta rola Timothee Chalameta na pewno sprawiła, że stał się on bardziej rozpoznawalny i doceniany, zarówno przez widzów, jak i krytyków. Jego gra przyniosła mu nominacje do Oscara, nagrody BAFTA oraz Złotego Globu.

Zobacz wideo Timothée Chalamet i Robert Pattinson stają do walki w zwiastunie filmu "Król"

Timothee Chalamet: biografia

Kim dokładnie jest Timothee Chalamet? Biografia tego aktora miała swój początek 27 grudnia 1995 roku. Chalamet przyszedł na świat w Nowym Jorku, a właściwie na Manhattanie. Jako dziecko niejednokrotnie występował w reklamach, a także otrzymał kilka mniejszych ról w serialach, na przykład na planie "Prawa i porządku", "Homelandu" czy "Bananowego doktora". Krytycy docenili jego występ na scenie teatru w Nowym Jorku, gdzie w 2011 roku wystąpił jako Nicholas w sztuce "The Talls" Anny Kerrigan. Na dużym ekranie pojawił się po raz pierwszy w 2014 roku w filmie "Uwiązani" oraz wcielił się w rolę nastolatka, będącego synem jednego z głównych bohaterów produkcji "Interstellar". W 2017 roku zanotował swój wielki występ w opisywanym już filmie "Tamte dni, tamte noce". Również za rolę w "Moim pięknym synu" nominowano go do Złotego Globu oraz nagrody BAFTA. Co więcej, Timothee Chalamet ma zagrać główną rolę w filmie "Diuna" Denisa Villeneuve.

Timothee Chalamet, Edward Nożycoręki i reklama Cadillaca

Timothee Chalamet i Edward Nożycoręki? Co wspólnego mają ze sobą te dwie, wydawać by się mogło, zupełnie różne postacie? Wszystkiemu "winna" jest jedna z reklam przygotowanych specjalnie na Super Bowl, najważniejsze spośród amerykańskich wydarzeń sportowych. Podczas krótkiego spotu mającego promować Cadillaca LYRIQ, Chalamet został Edgarem, synem słynnego Edwarda Nożycorękiego, w którego trzydzieści lat temu wcielił się Johnny Depp.

Zobacz też: Filmy z Sandrą Bullock. Propozycje nie tylko na damski wieczór

Więcej o: