Chadwick Boseman pośmiertnie ze Złotym Globem. Przemowa jego żony wzruszyła do łez

Chadwick Boseman został nagrodzony za rolę w "Ma Rainey: Matka bluesa". Podczas gali, w trakcie której wręczano zdalnie Złote Globy, wzruszającą mowę w imieniu zmarłego w zeszłym roku aktora wygłosiła jego żona, Taylor Simone Ledward Boseman.

Chadwick Boseman został uhonorowany statuetką dla najlepszego aktora w filmie dramatycznym. W tej kategorii nominowani byli również: Riz Ahmed ("Sound of Metal"), Anthony Hopkins ("Ojciec"), Gary Oldman ("Mank") oraz Tahar Rahim ("Mauretańczyk"). Po tym, jak Renee Zellweger ogłosiła nazwisko zwycięzcy w tej kategorii, w miejsce fotografii Bosemana pojawiła się na ekranie jego żona.

Zobacz wideo "Ma Rainey: Matka bluesa" – za udział w tym filmie Chadwick Boseman otrzymał Złoty Glob [ZWIASTUN]

Chadwick Boseman nagrodzony. Żona: Powiedziałby coś pięknego

- Podziękowałby swoim przodkom za ich przewodnictwo i poświęcenie - mówiła, dodając próbując powstrzymać płacz:

Powiedziałby coś pięknego, coś inspirującego, coś, co wzmocniłoby ten mały głos, który mówi ci "możesz", który mówi ci "nie poddawaj się", który przywołuje cię z powrotem do tego, co masz zrobić w historii.

Złote Globy 2021 - Jodie Foster z żonąZłote Globy 2021. Gala jak żadna do tej pory, statuetki m.in. dla "The Crown"

Wiele osób, w tym Zellweger, współnominowany z Bosemanem Rahim czy grająca tytułową rolę w "Ma Rainey: Matka bluesa" Viola Davis, mieli w oczach łzy wzruszenia, gdy słuchali podziękowań żony aktora. Boseman zmarł w sierpniu zeszłego roku, od 2016 roku chorował na raka okrężnicy, ale jego śmierć była zaskoczeniem dla wielu osób, ponieważ aktor nie opowiadał o swojej chorobie publicznie. Miał 43 lata, a Taylor Simone Ledward poślubił niedługo przed śmiercią (para zaręczyła się w 2019 roku).

"Ma Rainey: Matka bluesa" to ostatni film, w którym zagrał Chadwick Boseman. Można go oglądać w serwisie Netflix. Jego najbardziej znaną rolą jest Czarna Pantera, superbohater znany z komiksów Marvela. "Czarna Pantera" z 2018 roku była uznana za film przełomowy, zdobyła trzy Oscary (miała siedem nominacji). Była też pierwszą produkcją o superbohaterze, która walczyła o wygraną w kategorii najlepszy film.

Nowe seriale w marcu 2021: premiera serii ''Sky Rojo' twórców 'Domu z papieru' na Netfliksie.Netflix i nowości na marzec 2021. Lista ponad 100 seriali i filmów

Więcej o: