Coraz dalej od fajtłapowatego amanta. Hugh Grant zagra czarny charakter w adaptacji gry "Dungeons & Dragons"

Po ciekawej roli w komedii Guya Ritchiego "Dżentelmeni" i szeroko docenionym występie w hitowym serialu HBO "Od nowa" Hugh Grant zanurzy się w świat fantasy - i to głęboko. "Variety" informuje, że aktor został obsadzony jako główny antagonista w filmowej adaptacji kultowej gry "Dungeons & Dragons".

Jonathan Goldstein i John Francis Daley podjęli się ambitnego zadania przeniesienia na ekran fabularnej gry "Dungeons & Dragons", w której uczestnicy sami tworzą postacie biorące udział w wyimaginowanych przygodach. W obsadzie do tej pory znaleźli się Chris Pine, Michelle Rodriguez, Justice Smith i Regé-Jean Page. Teraz dołączyło do nich kolejne duże nazwisko.

Zobacz wideo "Kajko i Kokosz". Na tę premierę czekały całe rzesze miłośników Janusza Christy

Hugh Grant wkracza do fantastycznego świata "Dungeons & Dragons"

Jak podaje "Variety", Hugh Grant zagra głównego antagonistę w niezatytułowanym jeszcze filmie. Trudno powiedzieć, w kogo konkretnie się wcieli, bo świat "Dungeons & Dragons" jest niezwykle płynny. Można w nim spotkać nie tylko ludzi, ale m.in. elfy, orków, smoki i całą masę innych magicznych stworzeń. Oprócz Hugh Granta do ekipy dołączyła także Sophia Lillis, którą widzowie mogą kojarzyć m.in. z filmowej serii "To" oraz serialu Netfliksa "I Am Not Okay With This".

Dla Hugh Granta to już kolejna rola, dzięki której odcina się od wypracowanego w latach 90. wizerunku amanta z takich komedii romantycznych jak "Cztery wesela i pogrzeb", "Notting Hill", "Prosto w serce" czy "Dziennik Bridget Jones". Pierwszy odważniejszy castingowo krok aktor podjął w 2012 roku, kiedy zagrał w filmie sióstr Wachowski "Cloud Atlas". Kilka lat później pojawił się obok Meryl Streep w produkcji "Boska Florence" - na koncie ma też rolę antagonisty w familijnej komedii "Paddington 2" i występy u Guya Ritchiego w "Kryptonimie U.N.C.L.E." oraz "Dżentelmenach". Niedawno Grant spodobał się wielu widzom jako Jonathan Fraser w psychologicznym thrillerze HBO "Od nowa".

O tym, jak się sprawdzi w barwnym świecie "Dungeons & Dragons", przekonamy się w niedalekiej przyszłości. Warto wspomnieć, że to nie pierwszy raz, kiedy filmowcy biorą tę grę na warsztat - w roku 2000 premierę miała chłodno przyjęta produkcja pod polskim tytułem "Lochy i smoki", gdzie wystąpili m.in. Marlon Wayans i Jeremy Irons. Sporo wcześniej, w latach 1983-85, powstawał inspirowany grą serial animowany. W ostatnich latach "Dungeons & Dragons" ponownie zyskała na i tak sporej popularności dzięki "Stranger Things" - "D&D" to ulubiona gra bohaterów przeboju Netfliksa.