Netflix celebruje Dzień Kobiet. Specjalna sekcja filmów i 5 mln dolarów na wsparcie kobiet

Netflix w tym roku w wyjątkowy sposób będzie celebrował Dzień Kobiet. Platforma przekaże łącznie 5 milionów dolarów na wsparcie twórczyń, a widzowie otrzymają specjalną sekcję z filmami o kobietach i w reżyserii kobiet oraz specjalnie przygotowany film z "pierwszymi razami" kobiet w kinie.

Pierwszą zmianą, jaką widzowie dostrzegą na platformie 8 marca będzie kategoria ze specjalne wyselekcjonowanymi filmami. Znajdą się w niej produkcje z kobietami w rolach głównych, a także wybrane produkcje stworzone przez reżyserki - informuje portal noizz.pl.

Netflix obchodzi Dzień Kobiet. Szereg propozycji filmowych i serialowych

Wśród propozycji, jakie można znaleźć na stronie Netfliksa znajdują się oryginalne produkcje, takie jak "Gambit Królowej" czy "Orange is the new black", ale też hollywoodzkie hity jak "Wielkie Oczy" czy "Anna Karenina" oraz dokumenty, jak "Okresowa rewolucja" i "Becoming. Moja historia".

Historię kina i bibliotekę Netfliksa tworzy wiele utalentowanych kobiet z całego świata. Są to również Polki, takie jak Agnieszka Holland, Kasia Adamik, Olga Chajdas, Agnieszka Smoczyńska, Anna Kazejak, Anna Jadowska czy Jagoda Szelc. Lista twórczyń i aktorek, których talenty będą mogli podziwiać widzowie z całego świata systematycznie będzie stawała się coraz dłuższa.

- Pasjonatki i nonkonformistki - wyraziste i charyzmatyczne. Polskie kobiety - reżyserki, scenarzystki, operatorki i aktorki. Praca z nimi, zarówno z tymi doświadczonymi, jak i zdolnymi debiutantkami, za każdym razem nadaje polskim produkcjom nowego rytmu i tempa. Nie chcą robić "letniego” kina, a ich talent i pracowitość sprawia, że na pewno jeszcze nie raz będziemy wspólnie tworzyć kolejne lokalne treści w Netflix - powiedziała Anna Nagler, odpowiadająca w Netfliksie za lokalne seriale oryginalne w regionie CEE i Rosji.

Z okazji Dnia Kobiet Netflix przygotował również specjalnie zmontowany film, w którym przedstawia przełomowe momenty dla kobiet w kinie.

 

5 milionów dolarów wsparcia na szkolenie utalentowanych kobiet

Netflix jest pierwszym studiem w branży filmowej, który zdecydował się na przeprowadzenie badań. Ich celem miało być sprawdzenie, czy w swoich oryginalnych produkcjach wszystkie grupy społeczne i etniczne mają odpowiednią reprezentację na ekranie i za kamerą.

Chcąc zapewnić różnorodność i rozwijać tę ideę na planie i ekranie, Netflix utworzył Fundusz na rzecz Równości Twórczej, w ramach czego w ciągu najbliższych pięciu lat przekaże 100 milionów dolarów do organizacji, które wspierają niewystarczająco reprezentowane grupy w branży telewizyjnej i filmowej. Inwestycja obejmie też produkcje oryginalne Netfliksa i będzie wspomagać w wyszukiwaniu i szkoleniu wschodzących talentów z całego świata.

Zobacz wideo Fani "Kajko i Kokosza" mogą być usatysfakcjonowani. Powstał serial Netflixa na bazie komiksu [Popkultura Extra]

Zgodnie z wynikami ostatnich badań Annenberg Inclusion Initiative, Netflix jest liderem branży, jeśli chodzi o zatrudnianie kobiet i równouprawnienie w przypadku obsadzania ról. Chcąc kontynuować ten trend, Netflix przekaże 5 mln dolarów z Funduszu Netflix na Rzecz Równości Twórczej na wsparcie i rozwój kobiet w branży filmowej. Środki te zostaną przekazane na odkrywanie i szkolenie utalentowanych kobiet z całego świata.

Więcej o: