Pedro Almodovar nakręcił swój pierwszy film po angielsku. "Ta kobieta nigdy nie będzie ofiarą"

Pedro Almodóvar nazywany jest wielkim mistrzem hiszpańskiego kina, którego doceniają widzowie na całym świecie. Trudno uwierzyć, że "Ludzki głos" to jego pierwszy anglojęzyczny film! W główną bohaterkę wcieliła się laureatka Oscara i jedna z najważniejszych współczesnych aktorek, Tilda Swinton. Film był sensacją na festiwalu filmowym w Wenecji.

"Ludzki głos" to pierwszy wspólny film Pedra Almodóvara i Tildy Swinton, a zarazem pierwszy w dorobku hiszpańskiego reżysera film zrealizowany po angielsku. Produkcja wzbudziła sensację na weneckim festiwalu filmowych, jednym z najstarszych i najbardziej prestiżowych festiwalów na świecie. Dystrybutor zapowiada, że to "hołd złożony największej europejskiej aktorce przez ikonę europejskiego kina".

Zwiastun pierwszego anglojęzycznego filmu Pedro Almodóvara

"Ludzki głos" to buzujący od emocji i kolorów melodramat. Jego bohaterka jest zakochana, poniżona i zdesperowana. Prowadzi swoją ostatnią telefoniczną rozmowę z mężczyzną, który od niej odszedł. W mieszkaniu zostały spakowane walizki kochanka i jego osierocony pies, a ona miotają się od wściekłości do smutku i próbuje jakoś przetrawić miłosną katastrofę. Sięga po pigułki, chwyta za siekierę, rozlewa benzynę: chciałaby zabić siebie, chciałaby zniszczyć jego, chce zagrać rolę życia w dramacie zwanym rozstaniem. Zmienia kostiumy i maski, przymierza konwencje, błaga, krzyczy i szepcze: sprawdza, czy ta historia powinna skończyć się tragedią, czy może jednak... happy endem?

Zobacz wideo Pierwszy anglojęzyczny filmu Pedro Almodóvara

Jak zapewnia dystrybutor filmu, Tilda Swinton "wnosi do almodovarowskiego mikrokosmosu kobiecą niezależność i siłę przetrwania. Ta kobieta nigdy nie będzie ofiarą".

"Bez głosu" powstał w czasie pandemii i był luźno inspirowany sztuką Jeana Cocteau o tym samym tytule. Reżyser już wcześniej czerpał z jego twórczości w takich filmach jak "Kobiety na skraju załamania nerwowego" i "Prawo pożądania". Dodajmy, że muzyka, jak i elementy ekstrawaganckiej scenografii w nowym filmie pochodzą z poprzednich produkcji Almodóvara. "Ludzki głos" to też forma pożegnania dla pewnego etapu twórczości Pedra Almodóvara i zapowiada jej nowy rozdział.

Więcej o: