Jest to Gucci. Adam Driver i Lady Gaga na pierwszym zdjęciu z planu nowego filmu

Lady Gaga pokazała się ze świetnej strony w filmie "Narodziny gwiazdy" i idzie za aktorskim ciosem. Artystka pracuje na planie produkcji Ridleya Scotta "House of Gucci", w której zagra jedną z głównych ról - jej ekranowym partnerem jest Adam Driver. Na instagramowym profilu Gagi pojawiła się pierwsza oficjalna fotografia z podpisem "Pan i pani Gucci".

Na udostępnionym przez Lady Gagę zdjęciu możemy po raz pierwszy zobaczyć Patrizię Reggiani i Maurizio Gucciego w wydaniu artystki i Adama Drivea. Wyreżyserowany przez Ridleya Scotta i napisany przez Roberto Bentivegnę "House of Gucci" opowiada historię Reggiani, skupiającą się na procesie sądowym i skazaniu kobiety za zlecenie zamachu na życie jej byłego męża i szefa domu mody Gucci, Maurizio Gucciego. Scenariusz bazuje na książce Sary Gay Forden. Zdjęcia do filmu rozpoczęły się w Rzymie w zeszłym miesiącu.

Zobacz wideo Muzycy, którzy przeszli "na drugą stronę barykady" i zaczęli grać w filmach

Lady Gaga i Adam Driver jako państwo Gucci w nowym filmie Ridleya Scotta

Reggiani była żoną spadkobiercy fortuny Guccich i miała z nim dwójkę dzieci. Maurizio opuścił ją jednak dla innej kobiety - po 12 latach małżeństwa oświadczył, że wyjeżdża w podróż służbową i nigdy nie wrócił do domu. Patrizia zleciła jego zabójstwo i została za nie skazana na 29 lat więzienia. Dzieci broniły jej, obwiniając za jej postępowanie guza mózgu, który został usunięty trzy lata przed zabójstwem Gucciego. Nazywana podczas procesu przez media Czarną Wdową spędziła w więzieniu 18 lat; została przedterminowo zwolniona w 2016 roku.

 

W "House of Gucci" oprócz Gagi i Drivera zagra plejada gwiazd: Al Pacino wystąpi jako Aldo Gucci, Jared Leto wcieli się Paolo Gucciego, będą też Jeremy Irons jako Rodolfo Gucci i Camille Cottin jako Paola Franchi, a do tego Jack Huston i Reeve Carney. Historia Guccich to jeden z dwóch dużych projektów Ridleya Scotta, które mają się pojawić jeszcze w 2021 roku. 

W (prawdopodobnie) niedalekiej przyszłości można się spodziewać premiery "The Last Duel" - również tam Ridley Scott zaangażował Adama Drivera. W rycerskiej opowieści wystąpią też Jodie Comer, Matt Damon i Ben Affleck - dwaj ostatni są współautorami scenariusza. Znajdujący się obecnie w postprodukcji "The Last Duel" planowo ma się ukazać w październiku, zaś "The House of Gucci" w listopadzie, jednak w związku z pandemią koronawirusa trudno się przywiązywać do tych dat.

Joaquin Phoenix/Napoleon Bonaparte na obrazie Antoine-Jean Gros'a Ridley Scott szykuje biografię Napoleona. Główną rolę zagra Joaquin Phoenix

Więcej o: