Najlepsze komedie - te filmy naprawdę was rozbawią

Komedie to jedne z najpopularniejszych gatunków filmowych. Nic dziwnego - każdy z nas czasem potrzebuje się zrelaksować przy dobrej produkcji. W artykule przedstawiamy najlepsze komedie ostatnich lat.
Zobacz wideo Kasia Smutniak zagrała dwa razy w tym samym filmie. Raz po włosku, raz po polsku [Popkultura #4]

Fajne komedie to te, które mają ciekawy scenariusz i odpowiednią obsadę aktorską. Dlatego zanim zdecydujesz się na obejrzenie filmu komediowego sprawdź, kto jest odpowiedzialny za jego realizację oraz kto wciela się w główne postacie. Warto także poczytać recenzje oraz opinie innych widzów, które mogą wskazać nam, czy warto poświęcić czas na obejrzenie danego filmu.

Komedie - za co je lubimy?

Komedie to filmy, które charakteryzują się wieloma zabawnymi dialogami i scenami. Dzięki temu są idealnymi filmami na wieczór, kiedy niekoniecznie chcemy zagłębiać się w skomplikowaną historię. Sprawdzą się na seans z rodziną lub przyjaciółmi. Uwielbiamy je za to, że potrafią poprawić nam humor, rozładować napięcie, rozbawić, kiedy jest nam smutno. Które z nich są najlepsze? Jakie komedie z ostatnich lat koniecznie musisz obejrzeć?

Filmy komedie - co znajdziemy wśród nowości?

Filmy komediowe trafiają do kin i na platformy streamingowe dość regularnie. Zawdzięczają to przede wszystkim swojej popularności - widzowie tłumnie przybywają na seanse komediowe i równie chętnie korzystają z takiej możliwości w zaciszu własnego domu. W ostatnich tygodniach dużo mówi się o premierach takich jak:

 • "Co w duszy gra" (2020) - animacja premierę polską miała już 5 marca; podczas tegorocznych Złotych Globów zgarnęła aż dwie nagrody. 
 • "Każdy ma swoje lato" (2020) - polski komediodramat premierę miał 12 marca i już otrzymał nominację do Złotych Lwów. 
 • "Long Story Short" (2021) - w zestawieniu nie może zabraknąć tej komedii romantycznej. Trafi na ekrany kin już 26 marca. 

Najlepsze komedie ostatniej dekady: top 10

Co roku na ekrany trafia wiele filmów komediowych. Niektóre z nich przechodzą bez większego echa, inne na długo pozostają w pamięci. Oto 10 najlepszych komedii ostatniego dziesięciolecia:

 1. "To tylko seks" (2011) - para bohaterów umawia się na układ bez zobowiązań. Wszystko jest dobrze dopóki jedno nie zaczyna się angażować.
 2. "Ted" (2012) - to przygody ekscentrycznego misia, który sprowadza na złą drogę swojego właściciela.
 3. "Czas na miłość" (2013) - historia Tima, który odkrywa, że potrafi podróżować w czasie. Postanawia wykorzystać to by znaleźć sobie dziewczynę.
 4. "Grand Budapest Hotel" (2014) - przygody konsjerża znanego hotelu, który zostaje uwikłany w aferę dotyczącą kradzieży obrazu.
 5. "Little Boy" (2015) - ośmiolatek postanawia zrobić wszystko, by zakończyć wojnę i sprowadzić ojca do domu.
 6. "Deadpool" (2016) - żołnierz poddany eksperymentowi uwalnia swoje alter ego i rusza w pościg za osobą, która zniszczyła jego życie.
 7. "Złe mamuśki" (2016) - sfrustrowane kobiety porzucają swoje obowiązki, by zażyć odrobiny wolności.
 8. "Pozycja obowiązkowa" (2018) - przyjaciółki z klubu książki dyskutują nad lekturą 50 twarzy Greya.
 9. "Green Book" (2018) - przygody szofera i jego pracodawcy - popularnego muzyka, którzy razem ruszają w trasę koncertową.
 10. "Na noże" (2019) - śmierć bogatego pisarza sprawia, że cała jego ekscentryczna rodzina staje się podejrzana.

Najlepsze komedie 2020 - co wśród nowości?

Ostatni rok był wyjątkowo trudny, także dla branży filmowej. Jednak na ekrany trafiło wiele ciekawych komedii, które zyskały świetny odbiór wśród widzów. Na liście najlepszych komedii 2020 nie może zabraknąć:

 • "Sokół z masłem orzechowym",
 • "Mayday",
 • "Tajni i fajni",
 • "Jojo Rabbit",
 • "Kłamstewko",
 • "Guns Akimbo",
 • "Bad Boys for Life",
 • "Palm Springs",
 • "Polowanie".
Więcej o: