Olga Bołądź jako była więźniarka. Polska produkcja w skandynawskim stylu

"Wolka" to tytuł filmu z Olgą Bołądź w roli głównej. Jej bohaterka to silna, bezkompromisowa kobieta, którą oglądać będziemy w islandzkiej intrydze utrzymanej w klimacie najlepszych skandynawskich kryminałów. Jest zwiastun.

Olga Bołądź, aktorka znana m.in. ze "Służb specjalnych" i reżyserka filmu "Alicja i żabka", w nowej, tajemniczej odsłonie. Jak zapowiada dystrybutor, to pierwsza polska bohaterka, która niczym Lisbeth Salander rusza na podbój Europy przywołując na myśl bestsellerową serię "Millennium". Obok Bołądź obserwujemy znakomite kreacje aktorskie Eryka Lubosa ("Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej", "Drogówka", "Underdog"), Anny Moskal, Marianny Zydek oraz Jana Cięciary.

Nowe seriale w marcu 2021: premiera serii ''Sky Rojo' twórców 'Domu z papieru' na Netfliksie.Netflix wypuści za chwilę największy serialowy hit roku? Przeglądamy nowości tygodnia

"Wolka" - o czym opowiada film?

Annie zostają ostatnie dni odsiadki, a to oznacza, że nadchodzi czas rozliczyć się z przeszłością. Gdy opuszcza więzienne mury, jej nadrzędnym celem jest odnalezienie Doroty, z którą ma rachunki do wyrównania. Szybko okazuje się, że to jednak nie jest takie proste, a w nowej rzeczywistości może liczyć tylko na siebie. Poszukiwania sprowadzają ją na Islandię, gdzie podając się za przyjaciółkę Doroty, szybko zyskuje zaufanie jej rodziny. Tylko one dwie wiedzą o co toczy się gra. Jak długo potrwa ta sielanka? Jakie mroczne tajemnice kryje w sobie nasza bohaterka i jaki jest prawdziwy cel wizyty? Jedno jest pewne – na tej wyspie nie jest już bezpieczne.

Zobacz wideo "Wolka" [ZWIASTUN]

Scena seksu Colina Firtha ze Stanleyem Tuccim wycięta z filmu "Supernova" w Rosji. Dystrybutor ocenzurował się sam >>

Reżyserem filmu jest Arni Asgeirsson, który razem z Michałem Godzicem odpowiada także za scenariusz. Premiera "Wolki" jest zapowiedziana na 9 kwietnia.

Rafał Brzozowski i Clara RubenssonPiosenka dla Brzozowskiego kupiona od Szwedów. Tak brzmi śpiewana przez autorkę

Więcej o: