Nominacje do Oscarów 2021. Wszystkie filmy, które obejrzysz w domu

Nominacje do Oscarów 2021 zostały w końcu ujawnione. Wielu kinomaniaków ze zniecierpliwieniem czekało na moment, w którym poznamy kandydatów do tegorocznych nagród. Niektóre z wyróżnionych produkcji można obejrzeć w domu. Oto ich lista.

Nie jest tajemnicą, że w zeszłym roku branża kinowa miała pod górkę. Wiele premier zostało przełożonych na inny termin bądź od razu trafiły one na platformy streamingowe. Wśród produkcji nominowanych do Oscarów 2021 nie brakuje tych, które można obejrzeć w serwisach VOD.

Nominacje do Oscarów 2021. Które filmy można obejrzeć w domu na Netflixie? 

Zobacz wideo Z sitcomów na oscarowe gale. Kariery genialnych aktorów czasami zaczynają się w telewizji

"Proces siódemki z Chicago" - to jedna z produkcji Netflixa, które wypadły fenomenalnie podczas nominacji do nagrody. Doceniona została gra aktorska Sachy Barona Cohena, który pojawił się w jednej z drugoplanowych ról. Na wyróżnienie zasłużyły także montaż, piosenka, scenariusz oraz zdjęcia. Oprócz tego film został nominowany w kategorii najlepszy film.  

"Cząstki kobiety" jest kolejnym filmem Netflixa, który został zauważony i nominowany do Oscara. O nagrodę zawalczy Vanessa Kirby, która wcieliła się w rolę bohaterki, która mierzy się z żałobą po stracie dziecka.  

"Nowiny ze świata" - produkcja została wyróżniona za scenografię, muzykę, ale przede wszystkim zdjęcia! Dlaczego przede wszystkim? Otóż odpowiada za nie polski operator Dariusz Wolski, który zyskał miano jednego z najbardziej uznanych artystów Hollywood.  To kolejna produkcja, którą można zobaczyć na Netflixie.

"Ma Rainey: Matka Bluesa" to dramat muzyczny dostępny na platformie Netflix. Łącznie film nominowano aż w pięciu kategoriach: najlepszy aktor pierwszoplanowy, najlepsza aktorka pierwszoplanowa, najlepsza charakteryzacja i fryzury, najlepsza scenografia oraz najlepsze kostiumy.  

"Mank" - przez krytyków określany jako "pewniak" w tegorocznych Oscarach. Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej doceniła produkcję Netflixa aż w dziesięciu kategoriach, między innymi za najlepszy film. Wyróżniony został także Gary Oldman, który wcielił się w główną rolę czy reżyseria Davida Finchera.  

"Elegia dla bidoków" to prawdziwy fenomen tegorocznych nominacji. Glenn Close wcielająca się w babcię głównego bohatera została jednocześnie nominowana do Oscara i do Złotej Maliny. Jeśli zgarnie obydwie statuetki, stanie się pierwszą aktorką, której udało się otrzymać obie nagrody za tę samą rolę. Film dostępny jest na platformie Netflix.  

"Biały Tygrys" to kolejna produkcja Netflixa, doceniona tym razem za scenariusz. Indyjski dramat opowiada o walce z nierównościami społecznymi.  

"Wyprawa na Księżyc" otrzymała nominację w kategorii najlepszy długometrażowy film animowany. Produkcja opowiada o dziewczynce, która buduje statek kosmiczny, a następnie planuje odnaleźć boginię Księżyca. Film także dostępny na Netflix. 

"Jakby coś, kocham was" - to krótkometrażowa animacja, która w zaledwie 12 minut jest w stanie opowiedzieć więcej niż niejeden pełny metraż. Film jest kompleksowym studium żałoby rodziców, którzy stracili córeczkę. Do obejrzenia na Netflix. 

"Obóz godności: Rewolucja w życiu niepełnosprawnych" opowiada historię ruchu rewolucyjnego. Narodził się on podczas letniego obozu dla niepełnosprawnych. Nominację do Oscarów otrzymał w kategorii najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny. Dostępny na Netflix. 

"Piosenka dla Latashy" to krótkometrażowy film dokumentalny opowiadający życie 15-letniej dziewczyny. Jej śmierć w 1992 roku prowadzi do burzliwych protestów. Produkcja dostępna również na Netflix. 

"Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga" kolejna produkcja dostępna na platformie Netflix. Film w prześmiewczy sposób nawiązuje Konkurs Piosenki Eurowizji. Pojawia się w nim mnóstwo kiczowatych utworów i to właśnie jeden z nich został doceniony i nominowany w kategorii najlepsza piosenka.  

"Czego nauczyła mnie ośmiornica" - dostępny na Netflix film dokumentalny opowiadający o przyjaźni filmowca oraz ośmiornicy. Do Oscarów nominowany został w kategorii najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny.  

"Pięciu braci" opowiada czterech czarnoskórych weteranach powracających po latach do Wietnamu, by odnaleźć szczątki swojego dowódcy oraz ukryte złoto. Produkcja została nominowana za muzykę i jest dostępna na Netflix.  

"Życie przed sobą" - to włoski dramat, w którym opowiedziana zostaje historia ocalonej z Holokaustu kobiety. Przyjmuje ona pod swój dach 12-letniego muzułmanina, który ją okradł. Film został doceniony za piosenkę wykonywaną przez Laurę Pasini Io Si (Seen). Do obejrzenia na Netflix.  

"Niebo o północy" to jedna z produkcji zaliczających się do reżyserskiej kariery George’a Clooneya. Nagrodę może otrzymać za efekty specjalne, dostępna na Netflix.  

Filmy nominowane do Oscara 2021. Tytuły, które obejrzysz na Amazon Prime Video, HBO GO i innych platformach

"Kolejny film o Boracie" - doceniony został za rolę bułgarskiej aktorki. Maria Bakalova zagrała córkę protagonisty, zdobywając serca ogromnej rzeszy fanów. Teraz ma ona szansę zdobyć nagrodę, podobnie jak scenarzyści filmu. Dostępny na Amazon Prime Video.  

"Pewnej nocy w Miami" - jest debiutem reżyserskim Reginy King, który nominacje zdobył aż w trzech kategoriach. Opowiada o poszukiwaniach sposobu na walkę z segregacją w USA. Dostępny na Amazon Prime Video.  

"Naprzód" - produkcja Pixara została nominowana w kategorii najlepszy długometrażowy film animowany. Studio ma podwójną szansę na zdobycie statuetki w tej kategorii, bowiem nominowano także produkcję "Co w duszy gra", którą można obecnie obejrzeć w kinach. "Naprzód" dostępny jest na: Rakuten, iTunes oraz Chili.  

"Baranek Shaun Film. Farmageddon" - kolejna odsłona przygód słynnego baranka Shauna. Produkcja może otrzymać nagrodę w kategorii film animowany. Dostępny na: Rakuten, Canal+, HBO GO oraz Player.  

"Emma" została wyróżniona za charakteryzację i fryzury, a także kostiumy. Produkcja do obejrzenia na: Rakuten, Canal+, iTunes, Cihili. 

"Mulan" została nominowana w dwóch kategoriach. Produkcja Disneya może otrzymać statuetkę za efekty specjalne, a także kostiumy. Dostępna na: Rakuten, VOD, Player, iTunes oraz Chili.  

"Tenet" przenika w świat międzynarodowych szpiegów, a jego celem jest ocalenie ludzkości. Szansa na statuetkę możliwa jest w dwóch kategoriach: scenografia oraz efekty specjalne. Film można obejrzeć na: Rakuten, Canal+, Player, iTunes oraz Chili.  

"Sekret wilczej gromady" - produkcja nominowana w kategorii najlepszy długometrażowy film animowany. Dostępny na Apple TV+. 

"Misja Greyhound" - produkcja wyróżniona została za dźwięk. Obejrzeć ją można na Apple TV+. 

"Kolektyw" - bohaterowie tej produkcji dokumentalnej ujawniają skalę korupcji w systemie opieki zdrowotnej w Rumunii. Nominację do Oscara film zdobył w kategorii najlepszy film międzynarodowy oraz najlepszy pełnometrażowy film dokumentalny. Dostępny na HBO GO.  

"Colette" - nominacja w kategorii najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny. Opowiada o członkini francuskiego ruchu oporu, która przez ponad 70 lat nie zgadzała się wejść na teren Niemiec. W końcu namawia ją do tego studentka historii.  

 

"A concerto is a conversation" - nominowany w tejże samej kategorii co "Colette". Opowiada natomiast historię Krisa Bowersa, czyli aktualnej wschodzącej gwiazdy muzyki. To właśnie on skomponował muzykę między innymi do "Green Book".  

 

"Pinokio" - film nominowany do Oscara za charakteryzację i fryzury, a także kostiumy. Do obejrzenia na VOD, Ipla oraz Player.  

"Jedyny i niepowtarzalny Ivan" - to historia goryla żyjącego w centrum handlowym. Szansa na statuetkę pojawiła się w kategorii najlepsze efekty specjalne. Do obejrzenia na VOD, HBO GO oraz Chili.  

Więcej o: