Oscary 2021. Jak będzie wyglądać gala rozdania nagród? Producenci: Żadnego Zooma i żadnych jeansów

- Dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić wam bezpieczny i przyjemny wieczór. Czujemy, że wirtualna ceremonia zniweczyłaby te wysiłki - poinformowali nominowanych producenci ceremonii: Steven Soderbergh, Jesse Collins i Stacey Sher.

93. gala rozdania Oscarów odbędzie się 25 kwietnia. W normalnej sytuacji setki światowych gwiazd filmowych zgromadziłyby się w kinie, zajmując 3400 miejsc, aby obejrzeć na żywo galę, której towarzyszyłby czerwony dywan, fotografowie i ekipy filmowe. W tym roku, dzięki staraniom producentów, ceremonia odbędzie się na żywo - pomimo sytuacji epidemiologicznej. Będzie jednak bardzo kameralna.

Zobacz wideo Największymi wygranymi Oscarów w 2021 zostaną Netflix i Amazon?

Oscary 2021. Tegoroczna gala ma wyglądać jak film

Organizatorzy starają się, aby gala rozdania Oscarów, mimo sytuacji związanej z koronawirusem, była wyjątkowa i podniosła.

Nasz plan jest taki, żeby oscarowa gala wyglądała w tym roku jak film, a nie jak widowisko telewizyjne

- zadeklarowało trio producentów: Steven Soderbergh, Jesse Collins i Stacey Sher. Ceremonię wyreżyseruje Glenn Weiss, który będzie to robił już po raz szósty. W przeciwieństwie do Złotych Globów i Emmy, gala rozdania Oscarów nie odbędzie się za pośrednictwem platform internetowych, nie będzie łączenia się z uczestnikami na Zoomie - pisze "Variety".  Gala będzie kameralnym spotkaniem ograniczonym do nominowanych, prezenterów i ich gości - poinformowali w czwartek producenci.

Operator Dariusz Wolski Oscary 2021. Dariusz Wolski wśród nominowanych. Kim jest? Nad którymi filmami pracował?

Gala odbędzie się na stacji kolejowej Union Station w Los Angeles, a cześć artystyczna będzie transmitowana na żywo z Dolby Theatre. Organizatorzy zapowiedzieli, że zachowają wszelkie środki bezpieczeństwa, zapewnią też na miejscu testy na koronawirusa.

Oscary 2021. Zwięzłe przemówienia i stroje wieczorowe

Trio przekazało nominowanym uwagi dotyczące przemówień - mają być w miarę możliwości krótkie. Wystosowano również prośbę dotyczącą stroju - ma być połączeniem "inspiracji i aspiracji", obowiązują stroje wieczorowe. Jest to aluzja do sytuacji z 2006 roku, kiedy Jean Larry McMurtry, nagrodzony Oscarem scenarzysta „Brokeback Mountain”, odbierał statuetkę w jeansach - przypomina "Variety".

Nominacje do Oscarów 2021. Nominacje do Oscarów 2021. Wszystkie filmy, które obejrzysz w domu

Z pełną listą nominowanych do Oskara można zapoznać się na oficjalnej stronie internetowej, natomiast w Gazeta.pl możne przeczytać o tych spośród produkcji, które można obejrzeć w serwisach VOD.

Więcej o: