Keanu Reeves zagra w "BRZRKR" - adaptacji swojego komiksu. Netflix wykupił prawa do produkcji

Trzy tygodnie temu premierę miał "BRZRKR" - komiks, który Keanu Reeves napisał we współpracy z Mattem Kindtem. Wydawnictwo zostało świetnie przyjęte, stając się najlepszym debiutem komiksowym od 30 lat. Okazuje się, że Netflix właśnie wykupił prawa do jego adaptacji.

Netflix nie zdecyduje się na jedną, a kilka adaptacji. Pierwszy będzie film live-action, w którym hollywoodzki aktor zagra główną rolę. Później powstanie także dwunastoodcinkowa seria anime - tam Keanu Reeves zdubbinguje główną postać - "B". Dodatkowo wyprodukuje on także oba tytuły. 

Głównym bohaterem "BRZRKR" jest Berzerker - półczłowiek i półbóg, który w wyniku klątwy, nieprzerwanie od 80 tysięcy lat toczy brutalne walki. Bohater rozpoczyna jednak pracę dla amerykańskiego rządu. W zamian oferuje mu poznanie tajemnicy swojej przeszłości i sposobu na zakończenie swojej egzystencji. 

Zobacz wideo Jak pracuje się z Keanu Reevesem? Opowiada twórca Cyberpunka

Ogromny sukces komiksu Keanu Reevesa. Jeszcze przed premierą "BRZRKR" sprzedał się w nakładzie 615 tys. sztuk

Komiks "BRZRKR" został wydany przez Boom! Studios. Autorem pomysłu jest Keanu Reeves, który napisał komiks wraz z Mattem Kindtem (znanym między innymi ze współpracy z Marvelem i DC). Narysowaniem historii zajął się natomiast Ron Garney (twórca "Volverine", "Kapitan Ameryka").

 

Aby pozwolić sobie na realizację projektu, aktor utworzył zbiórkę na stronie crowdfundingowej Kickstarter. Potrzebował co najmniej 50 tys. dolarów. Zebraną ostatecznie kwotę jednak wielokrotnie przekroczono - już po pierwszej dobie zbiórki na koncie widniało ponad 350 tys. dolarów.

Fani, którzy wsparli projekt, mogli liczyć nie tylko na przedpremierowe otrzymanie komiksu, ale także dodatkowe nagrody, które różniły się w zależności od wysokości wpłaconej kwoty. Dzięki temu jeszcze przed premierą komiks wyprzedany został w nakładzie 615 tys. egzemplarzy. Pierwszy numer wydawnictwa ukazał się natomiast 3 marca. 

Materiały promocyjne"Matrix 4". Keanu Reeves ujawnia kilka szczegółów o fabule filmu

Więcej o: