Jessica Walter nie żyje. Gwiazda "Bogatych bankrutów" odeszła we śnie

Jessica Walter nie żyje. Gwiazda produkcji takich jak "Bogaci bankruci" czy "Archer" odeszła w wieku 80 lat. Wiadomość o jej śmierci przekazała córka aktorki, Brooke Bowman. "Pamięć o jej filmowym dorobku będzie trwała" - napisała Bowman.

Córka aktorki poinformowała, że jej mama odeszła we śnie. Jessica Walter zmarła w Nowym Jorku.  

"Z ciężkim sercem muszę potwierdzić, że odeszła moja ukochana mama, Jessica, aktorka, która pracowała ponad sześć dekad, z przyjemnością dostarczając rozrywkę na ekranie, a także z dala od niego. Pamięć o jej filmowym dorobku będzie trwała, ale zapamiętamy ją także za energię, klasę i radość życia" - pisała Brooke Bowman w komunikacie, który cytuje m.in. Inside Edition.

Zobacz wideo Popkultura odc. 71

W mediach społecznościowych pojawiły się słowa pożegnania ze strony przyjaciół i kolegów, których bardzo zasmuciła wiadomość o śmierci gwiazdy. Krótkie wspomnienie opublikowała między innymi aktorka Aisha Tyler, z którą Jessica Walter występowała na planie "Archera". 

"Jessica Walter była królową pod każdym względem: uprzejma, elegancka, niesamowicie utalentowana, pełna miłości i wsparcia. I tak szalenie zabawna. Była wspaniałym centrum naszego uniwersum 'Archera'. Byłaś bardzo kochana, a my mieliśmy szczęście, że mogliśmy Cię poznać" - pisała aktorka. 

Jessica Walter. Kim była? W jakich filmach grała?

Jessica Walter rozpoczynała swoją karierę na deskach broadwayowskich teatrów. To właśnie tam w 1963 roku została zauważona, a następnie uznana za najlepszą debiutantkę. Udało jej się wówczas zdobyć nagrodę Clarence Derwent Award, dzięki czemu zaczęła grać w większych produkcjach.  

Prawdziwym przełomem w jej karierze okazał się udział w filmie "Zagraj dla mnie Misty". Wcieliła się w postać Evelyn Draper, która wpadła w obsesję na punkcie prezentera radiowego odegranego przez Clinta Eastwooda. Za swoją rolę otrzymała nominację do Złotego Globu. 

Widzowie pokochali Jessicę Walter za rolę w "Bogatych bankrutach"

Nie sposób wymienić wszystkich postaci, które zagrała. Największą popularność jednak przyniosła jej rola Lucille Bluth w "Bogatych bankrutach". Choć nie grała głównej roli, to właśnie ona rozkochała w sobie widzów. Nominowano ją między innymi do Emmy czy Satelit w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu komediowym lub musicalu. 

"Bogaci bankruci" to amerykański serial komediowy, który początkowo nadawany był przez stację FOX, a następnie Netfliksa. Fabuła opowiadała o perypetiach Michaela Blutha, wdowca, który wychowuje 13-letniego syna pracującego w stoisku z mrożonymi bananami.  

W 2018 roku aktorka wraz z innymi aktorami z planu udzielili kontrowersyjnego wywiadu. Jak wówczas wyznała, Jeffrey Tambor (aktor oraz komik) miał znęcać się nad nią psychicznie.  

- Przez prawie 60 lat pracy nikt nie krzyczał tak na mnie na planie i było mi ciężko się z tym pogodzić. Nigdy nie przekroczył granicy podczas nagrań, jeśli chodzi o cielesność, ale werbalnie - tak. Znęcał się nade mną, za co przeprosił. Muszę odpuścić - czytamy w New York Times

 
Więcej o: