Oscary 2021. Jaki jest plan na tegoroczną galę? Możliwe, że goście będą się wymieniać

Trwają przygotowania do gali oscarowej, którą w tym roku zaplanowano na 25 kwietnia. Do teraz nie jest jasne, w jakiej formie odbędzie się uroczystość - początkowo organizatorzy zakładali opcję "100 procent na żywo", jednak po sprzeciwie ze strony osób świata filmu zrezygnowali z tego pomysłu. Jak informuje "Variety", w tej chwili rozważane jest zorganizowanie nominowanych i gości w grupy, które będą się wymieniać.

Wstępny plan na tegoroczne rozdanie Oscarów zakładał, że odbędzie się ono bez wirtualnych połączeń z gwiazdami. "Damy z siebie wszystko, żeby zapewnić wam bezpieczny i przyjemny wieczór. Czujemy, że wirtualne łączenia mogłyby osłabić te wysiłki" - zapewniali organizatorzy, którzy nie chcieli iść drogą Złotych Globów, gdzie wiele gwiazd uczestniczyło w gali on-line i łączyło się z prowadzącymi poprzez oprogramowanie Zoom. Wygląda jednak na to, że nie da się uniknąć nominowanych w wirtualnym wydaniu - m.in. dlatego, że wiele z nich przebywa poza Stanami Zjednoczonymi i nie chce podróżować w środku trzeciej fali pandemii. 

Zobacz wideo Zmiany w Oscarach. Nominacje tym razem otrzymało aż 70 kobiet [Popkultura Extra]

Oscary 2021. Nie chcieli internetu na gali, ale bez niego ani rusz

Według informacji zdobytych przez "Variety" na ten moment rozważany jest więc jeszcze inny model przeprowadzenia oscarowej gali. Podczas wydarzenia odbywającego się w Union Station w Los Angeles miałyby się wymieniać grupy prezenterów i zaproszonych gości. Podobnie przebiegło marcowe rozdanie nagród Grammy, gdzie wykonawcy i nominowani krążyli między widownią w czterech różnych grupach, wymienianych mniej więcej co 45 minut.

We wtorek Akademia odbędzie spotkanie z przedstawicielami studiów filmowych i rzecznikami prasowymi nominowanych, aby bardziej szczegółowo omówić plany. Zgodnie z wieściami podanymi przez Hollywood Reportera w poniedziałek w grze są opcje zdalnego udziału, co zdecydowanie ułatwi sprawę m.in. Anthony'emu Hopkinsowi, Vanessie Kirby i Emerald Fennell. Reżyserka i autorka scenariusza do filmu "Obiecująca. Młoda. Kobieta" skomentowała możliwość, że z Oscarami nie będzie można połączyć się zdalnie następująco: - Wszystko zależy od tego, czy będzie to bezpieczne i dozwolone. Nie będę łamać prawa i płynąć wpław przez Atlantyk.

Oscary 2021. Dariusz Wolski nominowany za zdjęcia do filmu 'Nowiny ze świata'Oscary 2021. Nominowany Polak: Bardzo miło jest być docenionym

Za produkcję gali w tym roku odpowiadają Jesse Collins, Stacey Sher i Steven Soderbergh, którym zależy na uniknięciu problemów technicznych i niedociągnięć związanych z wykorzystywaniem internetu podczas wydarzenia, tak jak zdarzyło się w przypadku Złotych Globów. - Nasz plan jest taki, żeby oscarowa gala wyglądała w tym roku jak film, a nie jak widowisko telewizyjne - deklarowali niedawno. W normalnej sytuacji setki światowych gwiazd filmowych zgromadziłyby się w kinie, zajmując 3400 miejsc, aby obejrzeć na żywo galę, której towarzyszyłby czerwony dywan, fotografowie i ekipy filmowe. 

Z pełną listą nominowanych do Oskara można zapoznać się na oficjalnej stronie internetowej, natomiast w Gazeta.pl możne przeczytać o tych spośród produkcji, które można obejrzeć w serwisach VOD.

Czytaj: Nominacje do Oscarów 2021. Wszystkie filmy, które obejrzysz w domu >>

Więcej o: