Sylvester Stallone pracuje nad serialowym prequelem "Rocky'ego". "Idealnych 10 epizodów"

"O poranku zacząłem pisać szkic do prequelu 'Rocky'ego' do streamingu. Idealnych 10 odcinków, na kilka sezonów" - poinformował we wtorek na swoim Instagramie Sylvester Stallone. Nowa produkcja ma opowiadać o młodości tytułowego boksera.

Sylvester Stallone, choć zagrał w wielu hollywoodzkich produkcjach, swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim roli boksera Rocky’ego Balboa oraz komandosa Johna Rambo. Aktor, scenarzysta, reżyser i producent filmowy rozpoczął właśnie prace nad serialem o losach tego pierwszego bohatera, czyli młodego boksera-amatora.

Problem przemocy w uczelniach artystycznychUtarło się takie przekonanie, że "film jest najważniejszy". Tym się usprawiedliwia najgorsze rzeczy

Sylvester Stallone zapowiada serial. Jaki będzie nowy Rocky Balboa?

"To może być jak dotąd najdziwniejszy wpis. O poranku zacząłem pisać szkic do prequelu 'Rocky'ego' do streamingu. Idealnych 10 odcinków, na kilka sezonów, aby naprawdę dotrzeć do serc młodych widzów. Oto mała część tego, jak zaczyna się mój proces twórczego pisania..." - napisał w mediach społecznościowych twórca Sylvester Stallone.

 

Jak dotąd nie wiadomo zbyt wiele o serialu. Z opublikowanych przez aktora notatek wynika, że akcja produkcji miałaby się rozgrywać w latach 60. XX wieku i opowiadać o losach boksera przed wydarzeniami przedstawionymi w pierwszej części serii o "Rockym".

 

Sylvester Stallone zapisał w swoich notatkach także kilka wątków, wokół których miałaby krążyć akcja serialu. Jest to m.in. zimna wojna, rewolucja seksualna, lądowanie na Księżycu, ruch hipisowski, Nowa Lewica oraz walka o prawa Afroamerykanów. Odtwórca filmowej roli boksera chce, aby serial był dostępny na jednej z platform streamingowych.

Mata wypuścił nowy kawałek. Dostaje się między innymi Telewizji Polskiej i Jackowi KurskiemuMata opublikował nowy numer. "J***ć Telewizję Polską"

"Rocky" - kultowa seria filmów o bokserze

Filmów o losach boksera powstało do tej pory sześć. Pierwszy z nich - "Rocky", został w 1977 roku uhonorowany aż trzema Oscarami za najlepszy film, reżyserię i montaż. Otrzymał również siedem nominacji, w tym m.in. za najlepszą rolę pierwszoplanową. Kolejne produkcje "Rocky'ego" nie cieszyły się już tak dużym uznaniem wśród krytyków, jednak każda z nich sprowadzała do kin tłumy fanów bohatera.

 
  • "Rocky" (1977 r.)
  • "Rocky II" (1979 r.)
  • "Rocky III" (1982 r.)
  • "Rocky IV" (1985 r.)
  • "Rocky V" (1990 r.)
  • "Rocky Balboa" (2006 r.)
Zobacz wideo Nowy polski serial od Netflixa - "Sexify" [ZWIASTUN]
Więcej o: