Netflix gotowy przejąć kolejne części kinowego hitu "Na noże". Na stole prawie pół miliarda dolarów

Film Riana Johnsona "Na noże" z plejadą gwiazd w obsadzie okazał się jednym z filmowych przebojów przełomu 2019 i 2020 roku. Nic zatem dziwnego, że w planach jest powstanie następnych części przygód detektywa Benoit Blanca. Po prawa do ich dystrybucji ustawiła się kolejka chętnych - oferta Netfliksa zwala z nóg.

"Na noże" rozpoczyna się, gdy słynny autor powieści kryminalnych Harlan Trombley zostaje znaleziony martwy w swej posiadłości dzień po 85. urodzinach. Śledztwo prowadzi dociekliwy i tajemniczy detektyw Benoit Blanc (w tej roli świetny Daniel Craig). Dzień przed śmiercią Trombleya w jego posiadłości odbyła się huczna uroczystość z udziałem jego osobliwej rodziny. Detektyw Blanc podejrzewa wszystkich, łącznie z najbardziej oddaną służącą denata. Zamyka więc wszystkich w luksusowej posiadłości i rozpoczyna grę, której wynik do ostatniej chwili pozostaje zagadką.

Zobacz wideo "No Time To Die" - ZWIASTUN 25. filmu o Jamesie Bondzie

Netflix nie oszczędza i ostro idzie po swoje. Platforma wyda fortunę na filmy Riana Johnsona

Kryminalna komedia Riana Johnsona zdobyła uznanie widzów na całym świecie - filmowi udało się zarobić 311 mln dol. w światowym box office i zgarnąć całą masę nominacji do prestiżowych nagród dla reżysera i obsady. Oprócz Daniela Craiga w produkcji wystąpili m.in. Toni Colette, Jamie Lee Curtis, Ana de Armas, Chris Evans i LaKeith Stanfield. Już od jakiegoś czasu wiadomo, że przynajmniej Daniel Craig powróci na ekran jako obdarzony urokiem osobistym i niezwykle specyficznym akcentem Benoit Blanc - i najpewniej otrzyma za to sympatyczną sumę.

Twórcy niedawno weszli w fazę negocjowania kwestii dystrybucji kolejnych dwóch części "Na noże" - jak podaje branżowy serwis Variety, Netflix wytoczył potężne działa w postaci kwoty 450 mln dol. Za reżyserię nowych filmów niezmiennie odpowiadać będzie Rian Johnson, który najprawdopodobniej stworzy także scenariusze - za scenariusz do części pierwszej filmowcowi przypadła nominacja do Oscara. 

W rozmowie z Variety dyrektor wyższego szczebla w bezpośredniej konkurencji Netfliksa typuje, że astronomiczna kwota zaoferowana przez streamingowego giganta w dużej mierze zostanie przeznaczona na szeroko zakrojone działania marketingowe, ale i na gażę dla Daniela Craiga. Aktor od sporo ponad roku nie może się pożegnać z postacią Jamesa Bonda - premiera filmu "No Time to Die" została już kilkakrotnie przełożona.   

Więcej o: