Jason Isaacs przyznał, że zepsuł dzieciom przyjemność oglądania "Harry'ego Pottera"

Jason Isaacs, który we wszystkich filmach o Harrym Potterze grał Lucjusza Malfoya, przyznał, że sama jego obecność w produkcji zepsuła jego dzieciom przyjemność obcowania z ekranizacją książkowego cyklu.

W trakcie wywiadu z BBC Breakfast aktor mówił m.in. o tym, czy jego dzieci oglądały filmy o młodym czarodzieju. Powstało osiem tytułów, jest to najbardziej dochodowa seria filmowa w historii. - O Boże, nie, moje dzieci nie oglądają niczego, w czym gram. "Zepsułem" im te filmy - powiedział Isaacs i zażartował:

Wolałyby jeść własne palce u nóg, niż patrzeć na cokolwiek, w czym pojawia się ich tata.

Aktor ma dwie córki: urodzoną w 2002 roku Ruby i o trzy lata od niej młodszą Lily.

Jodie Turner-SmithTego się nie spodziewaliśmy! Jodie Turner-Smith rezygnuje z roli prequelu "Wiedźmina"

Jego dzieci nie widziały żadnego filmu, w którym zagrał, nie tylko tych o Harrym Potterze

Pierwsza wersja filmu "Harry Potter i kamień filozoficzny" była dużo dłuższa. Reżyser zdradza, dlaczego go skrócili >>

Zobacz wideo Harry'ego Pottera nikt nam nie zabierze, ale J.K. Rowling internet ktoś mógłby [Popkultura]

Okazuje się, że córki Isaacsa nie oglądały nie tylko filmów o Harrym Potterze. - Zostawmy na chwilę Harry'ego Pottera - powiedział aktor. - W prawie wszystkim, przy czym kiedykolwiek pracowałem, oglądałyby, jak ich tata uprawia seks lub morduje ludzi - czasami w tym samym momencie. To nie jest coś, z czym chcieliby musieć radzić sobie ludzie - chyba że na terapii. Isaacs podkreślił jednak, że jego dzieci kochają książkowe opowieści o Harrym Potterze.

Emma Watson to nie tylko Hermiona z Harry'ego Pottera. Polecamy filmy z aktorką i aktywistką, walczącą o prawa kobiet >>

Władca Pierścieni z 1991 rokuSowiecka ekranizacja "Władcy Pierścieni" odnaleziona po 30 latach

W zeszłym roku minęło 20 lat od pierwszego polskiego wydania książek o Harrym Potterze, w 2001 roku premierę miała natomiast ekranizacja powieści "Harry Potter i Kamień Filozoficzny". Ostatni - siódmy - tom napisany przez J.K. Rowling został sfilmowany w dwóch częściach. "Harry Potter i Insygnia Śmierci. Część 2" pojawił się w kinach w 2011 roku.