Złote Maliny. Kim jest Anna-Maria Sieklucka? Dostała nominację za film "365 dni"

Anna-Maria Sieklucka zagrała główną rolę w filmie "365 dni", ekranizacji erotycznej powieści autorstwa Blanki Lipińskiej. Zobacz, kim jest nominowana do Złotych Malin aktorka i w jakich produkcjach wystąpiła.

W tym roku Złote Maliny zostaną przyznane 24 kwietnia. Statuetka jest wręczana przez Golden Raspberry Award Foundation. Nagroda ta przyznawana jest twórcom najgorszych produkcji filmowych. Podczas tegorocznej gali zobaczymy rodzimy akcent, ponieważ wśród nominowanych znalazł się polski film "365 dni" w reżyserii Barbary Białowąs oraz Tomasza Mandesa, inspirowany książką autorstwa Blanki Lipińskiej. Produkcja ta została nominowana do "nagrody" w sześciu kategoriach, w tym dla najgorszej aktorki.

Zobacz wideo Podekscytowana Blanka Lipińska liczy na nominacje do Złotych Malin

Kim jest Anna-Maria Sieklucka, aktorka nominowana do Złotej Maliny?

Urodzona w Lublinie Anna-Maria Sieklucka uczęszczała do II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Zamoyskiego. W 2018 roku ukończyła studia we wrocławskiej filii Wydziału Lalkarskiego Akademii Sztuk Teatralnych. Aktorka zadebiutowała w 2019 roku w jednym z odcinków serialu medycznego Telewizji Polskiej "Na dobre i na złe". Wcześniej występowała w dwóch przedstawieniach teatralnych: "Jak gdyby nic" oraz w "Alicji w Krainie Czarów" jako Królowa Biała i Czerwona. Obecnie bierze udział w 14. edycji programu rozrywkowego Polsatu "Twoja twarz brzmi znajomo".

Anna-Maria Sieklucka zdobyła popularność, grając w filmie "365 dni"

Rok później zadebiutowała na dużym ekranie, wcielając się w postać Laury Biel w filmie "365 dni". Zarówno film wyreżyserowany przez Białowąs i Mandesa, jak i gra aktorów zostały negatywnie odebrane przez krytyków i publiczność. Nie przeszkodziło to jednak obrazowi stać się kinowym hitem - "365 dni" zarobiło 9 458 590 dolarów, a według amerykańskiego wydania "Newsweeka" był w ubiegłym roku najczęściej oglądanym filmem na świecie na Netfliksie

 

Nominacje do złotych Malin dla "365 dni"

"365 dni" został nominowany do Złotych Malin w sześciu kategoriach:

  • Najgorszy film,
  • Najgorszy reżyser - Barbara Białowąs oraz Tomasz Mandes
  • Najgorsza aktorka - Anna Maria Sieklucka,
  • Najgorszy aktor - Michele Morrone,
  • Najgorszy scenariusz - Blanka Lipińska, Tomasz Mandes, Tomasz Klimala,
  • Najgorszy remake - "365 dni" określono mianem podróbki "50 twarzy Greya".

<<Reklama>> Ebooki z serii "365 dni" dostępne są w Publio.pl >>

Więcej o: