Oscary 2021. Kiedy rozdanie nagród? Gdzie będzie można ją obejrzeć?

Kiedy zostaną rozdanie Oscary? W związku z pandemią gala została przesunięta na kwiecień, a miłośnicy kina muszą poczekać nieco dłużej na najważniejsze filmowe wydarzenie. Którzy kandydaci mają największą szansę na statuetkę? Kiedy zobaczymy wręczenie nagród?

Oscary, nazywane rzadziej Nagrodą Akademii Filmowej, to nagrody, które przyznawane są przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej. Uznawane są za najbardziej prestiżową nagrodę filmową - otrzymanie statuetki to ogromny zaszczyt wiążący się z dużym prestiżem i uznaniem.

Zobacz wideo Zmiany w Oscarach. Nominacje tym razem otrzymało aż 70 kobiet [Popkultura Extra]

Oscary 2021. Ceremonia wręczenia nagród została przesunięta

Rozdanie nagród, jak co roku, zostało zaplanowane na noc. Choć do tej pory gala rozdania Oscarów odbywała się w lutym, to w tym roku, przez pandemię koronawirusa, odbędzie się w późniejszym terminie. Oscary 2021 zaplanowano na noc z niedzieli na poniedziałek z 25 na 26 kwietnia, o godzinie 2:00 czasu polskiego.

Koronawirus zmienia formułę wydarzenia. Czym różni się tegoroczne rozdanie od poprzednich?

Ceremonia rozdania Oscarów od 2002 roku odbywa się w Teatrze Dolby w Hollywood. Koronawirus uniemożliwił jednak zorganizowanie wydarzenia w tradycyjny sposób. W 2021 roku gala równolegle będzie odbywać się na dworcu kolejowym Union Station w Los Angeles. Jej uczestnikami będą wyłącznie nominowani z osobami towarzyszącymi oraz prezenterzy, którzy wręczą nagrodzonym statuetki. Organizatorzy zapowiadają, że nie będzie to już zwyczajne widowisko telewizyjne, ale to, co przygotowali w tym roku, ma przywodzić na myśl film. Część artystyczną Oscarów będzie można zobaczyć na żywo prosto z Dolby Theatre. Gala będzie transmitowana przez telewizję ABC, ale w Polsce zostanie wyemitowana przez Canal+.

Nominacje do Oscarów 2021.Nominacje do Oscarów 2021. Wszystkie filmy, które obejrzysz w domu

Przewidywania bukmacherów. Kto ma największą szansę na zdobycie Oscara?

Bukmacherzy wskazali już swoje typy do statuetek Oscara. Według nich największe szanse na wygraną mają "Nomadland", "Proces siódemki z Chicago", "Minari" i "Obiecująca. Młoda. Kobieta".

Operator Dariusz Wolski Oscary 2021. Dariusz Wolski wśród nominowanych. Kim jest? Nad którymi filmami pracował?

Faworytem do otrzymania statuetki w kategorii "najlepszy aktor pierwszoplanowy" jest zmarły w ubiegłym roku Chadwick Boseman. Wytypowane przez bukmacherów aktorki z największą szansą na nagrodę to Carey Mulligan, Frances McDormand oraz Andra Day.

Więcej o: