Oscary 2021. Gdzie można obejrzeć nominowane do nagrody filmy?

93. ceremonia wręczenia Oscarów odbędzie się w niedzielę, 25 kwietnia. Wśród nominowanych znalazły się obrazy, które można obejrzeć na platformach streamingowych. Sprawdź, gdzie zobaczysz "Mank", "Pewnej nocy w Miami.", "Tenet" i wiele innych filmów.

Najwięcej nominacji do tegorocznej Nagrody Akademii Filmowej zdobył "Mank" Davida Finchera (dziesięć nominacji). Obrazy "Ojciec", "Judas and the Black Messiah","Proces siódemki z Chicago", "Minari", "Sound of Metal" i "Nomadland" zdobyły po sześć nominacji. Wśród nominowanych do Oscarów znalazł się polski operator Dariusz Wolski za zdjęcia do filmu "Nowiny ze świata".

Oscary 2021. Które filmy nominowane do nagrody obejrzysz na Netfliksie?

Na Netfliksie jest dostępny m.in. nominowany w dziesięciu kategoriach "Mank" Davida Finchera. Film opowiada historię Hermana J. Mankiewicza, scenarzysty "Obywatela Kane’a", jednego z największych arcydzieł kinematografii wyreżyserowanych przez Orsona Wellesa. Na platformie można obejrzeć także "Proces Siódemki z Chicago" opowiadający o jednym z najgłośniejszych procesów w historii, do którego doszło, gdy pokojowy protest w Chicago, zmienił się w brutalne starcia z policją, a jego organizatorzy stanęli przed sądem.

 

Na Netfliksie znalazły się również:

  • "Cząstki kobiety" w reż. Kornéla Mundruczó,
  • "Ma Rainey: Matka bluesa" reż. George C. Wolfe,
  • "Elegia dla bidoków" reż. Ron Howard
  • "Biały tygrys" reż. Ramin Bahrani
  • "Nowiny ze świata" reż. Paul Greengrass,
  • "Niebo o północy" reż. George Clooney,
  • "Życie ponad sobą" reż. Edoardo Ponti
  • "Pięciu braci" reż. Spike Lee
  • "Eurovision Contest Song: Historia zespołu Fire Saga" reż. David Dobkin
 

Użytkownicy Netfliksa będą mogli obejrzeć, dwa pełnometrażowe filmy dokumentalne nominowane do Nagrody Akademii Filmowej "Czego nauczyła mnie ośmiornica" w reżyserii Pippy Ehrlich i Jamesa Reeda oraz "Obóz godności: Rewolucja w życiu niepełnosprawnych" reż. Nicole Newnham i James Lebrecht, oraz krótkometrażowy dokument "Piosenka dla Latash" reż. Sophia Nahli Allison.

Dostępne na platformie są także dwa filmy animowane: Wyprawa na księżyc" amerykańsko-chińska animacja o dziewczynie, która buduje statek kosmiczny i wyrusza nim na poszukiwania legendarnej bogini księżyca oraz "Jakby coś, kocham was" o rodzicach pogrążonych w żałobie po stracie dziecka, które zginęło w strzelaninie w szkole. 

 

Jakie filmy nominowane do Oscara zobaczysz na Amazon Prime Video i HBO GO i Apple TV+?

Dostępne na Amazon Prime Video są dwa filmy fabularne nominowane do nagrody: "Kolejny film o Boracie" reż. Jason Woliner i "Pewnej nocy w Miami…" reż. Reginy King oraz dokument Garretta Bradleya "Time". "Baranek Shaun Film. Farmageddon" i "Naprzód" to nominowane do Oscara filmy animowane, które są dostępne na HBO GO, na platformie znajduje się również film "Jedyny i niepowtarzalny Ivan" reż. Thea Sharrock oraz dokument "Kolektyw" reż. Alexander Nanau. Użytkownicy Apple TV+ mogą obejrzeć obraz "Misja Greyhound" reż. Aaron Schneider oraz film animowany "Sekret wilczej gromady" wyreżyserowany przez Tomma Moore’a i Rossa Stewarta.

 

Które nominowane obrazy obejrzysz na YouTube, Player.pl i Canal + ?

Nominowane do nagrody filmy znalazły się także na YouTubie. Zobaczymy tam krótkometrażowe filmy dokumentalne: "Colette" reż. Anthony Giacchino oraz "Concerto Is a Conversatio" reż. Kris Bowers i Ben Proudfoot. W ofercie Player.pl znalazły się dwa filmy z nominacjami do Oscara: "Tenet" w reżyserii Christphera Nolana oraz  "Mulan" autorstwa Matteo Garrone, a na Canal+ udostępniono adaptację filmową książki Jane Austen "Emma" reż. Autumn de Wilde.

Zobacz wideo Największymi wygranymi Oscarów w 2021 zostaną Netflix i Amazon?
Więcej o: