"25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" - gdzie obejrzeć? Na Netflixie na razie go nie znajdziemy

"25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" to film oparty na prawdziwej historii, którą żyła cała Polska. Gdzie można go obejrzeć?

Gdzie obejrzeć film "25 lat niewinności"?

"25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" to film opowiadający o jednej z najgłośniejszych spraw kryminalnych w naszym kraju. Tomasz Komenda został skazany za morderstwo nastoletniej Małgosi. Jak się później okazało w śledztwie miało miejsce mnóstwo nieprawidłowości, a sam Komenda nie popełnił zbrodni. Po 18 latach sąd uznał, że jest on niewinny i postanowił wypuścić mężczyznę na wolność. Jego historia stała się kanwą filmu, który na ekrany trafił w 2020 roku.

Gdzie obejrzeć film "25 lat niewinności"? Obecnie produkcję można obejrzeć za pośrednictwem serwisu Player.pl (dostęp w cenie od 45 złotych). Nie wiadomo czy w najbliższym czasie trafi ona na serwisy takie jak Netflix czy HBO GO.

Obsada aktorska i reżyseria filmu "25 lat niewinności"

Film "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" to nie tylko niewiarygodna historia. Za jego sukces w znacznej mierze odpowiada także dobra obsada aktorska. W rolę głównego bohatera wcielił się Piotr Trojan. Rola dociekliwego śledczego, Remigiusza Korejwo przypadła z kolei Dariuszowi Chojnackiemu. W obsadzie znaleźli się także inni znakomici aktorzy jak m.in. Agata Kulesza czy Jan Frycz. Za reżyserię odpowiadał Jan Holoubek, natomiast za scenariusz - Andrzej Gołda.

Serial czy film?

Na platformie Player.pl możemy obejrzeć film pt. "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy", który na ekrany trafił w ubiegłym roku. Ten niespełna 2-godzinny obraz pokazuje historię niesłusznie skazanego za gwałt i morderstwo 23-letniego chłopaka. Na tej samej platformie dostępny jest także 4-odcinkowy serial oryginalny pod tym samym tytułem. Serial powstał na bazie filmu, który został okrzyknięty najlepszym debiutem reżyserskim podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Zwiastun i recenzje filmu "25 lat niewinności"

W sieci można znaleźć kilka zwiastunów, które pojawiły się zanim film trafił do kin. Sceny w nich zawarte pokazują jaką dawkę emocji niesie za sobą obraz oparty na autentycznej historii.

Zobacz wideo Zobacz zwiastun filmu

Film Jana Holoubka zebrał zdecydowanie pozytywne recenzje nie tylko od widzów, ale także od znawców kina. Jest to obraz przejmujący, który skłania do refleksji nad tym jak łatwo można zniszczyć życie niewinnego człowieka, a jednocześnie jak trudno jest się podźwignąć gdy przeciwko mamy całą machinę państwową. Jeśli chodzi o słabe punkty produkcji, to najczęściej wskazuje się na scenariusz, który ma pewne luki i nieścisłości, jednak nie zaburza to całościowego odbioru.

Jaka jest ocena filmu ze strony widzów?

Jaka jest ocena filmu "25 lat niewinności"? Posiłkując się ocenami z filmweb.pl, widzowie w 10-stopniowej skali ocenili film na 7,8, co stanowi wysoką notę. Na wynik ten składa się w znacznej mierze dobra gra aktorska, ale przede wszystkim historia, która porusza i angażuje każdego widza. Każdy bowiem może paść ofiarą nieprawdziwego oskarżenia - każdy może stać się Komendą. Dalszy ciąg historii dzieje się na naszych oczach - bohater wygrał sprawę przeciwko państwu i otrzyma rekordowe odszkodowanie, które jednak nawet w części nie wynagrodzi mu krzywd i czasu, jaki musiał spędzić za kratami.

Czy warto obejrzeć film "25 lat niewinności"?

Na tak postawione pytanie odpowiedź jest jedna: oczywiście, że warto obejrzeć ten film! Dzięki niemu można poznać kulisy tego jak działa wymiar sprawiedliwości, jak wygląda życie więźniów i jak zupełnie niewinna osoba może stracić całe swoje życie w ciągu kilku chwil. Obraz jest bardzo angażujący i przejmujący, zdecydowanie dla widzów o mocnych nerwach. Ze względu na sceny przemocy nie nadaje się dla młodzieży poniżej 16 roku życia. 

Zobacz też: "To jest prawo i uczciwość, dopadła cię sprawiedliwość". Nowa piosenka Kazika, tym razem do filmu

Więcej o: