"Gwiazdeczki" film z 2020 roku - gdzie obejrzeć?

"Gwiazdeczki" to film z 2020 roku. Obraz skupia się na historii 11-letniej Amy, która w tańcu próbuje znaleźć odskocznię od problemów. Gdzie obejrzeć "Gwiazdeczki" i jak oceniany jest ten film?

Gdzie można obejrzeć film "Gwiazdeczki"?

"Gwiazdeczki" to film, który na ekrany trafił w 2020 roku. Za produkcję współodpowiedzialne jest studio Canal+ France. Obecnie obraz opowiadający historię 11-letniej Amy, która trafiając do zespołu tanecznego, próbuje wyrwać się spod negatywnego wpływu najbliższego otoczenia, można obejrzeć na platformie Netflix

Jaka jest obsada aktorska i reżyseria filmu?

W obsadzie aktorskiej filmu "Gwiazdeczki" znajdziemy wiele obiecujących nazwisk. W rolę główną wciela się Fathia Youssouf. Dziewczynce na ekranie partnerują m.in.: Médina El Aidi-Azouni, Esther Gohourou czy Ilanah Cami-Goursolas.

Kto jest reżyserem? Za reżyserię i scenariusz odpowiada Maïmouna Doucouré, której praca została doceniona przez krytyków - za film otrzymała kilka nominacji i nagród w kategorii reżyserskiej. 

Film "Gwiazdeczki": nagrody i wyróżnienia

"Gwiazdeczki" wywołały sporo kontrowersji. Film otworzył dyskusję na temat seksualizacji dzieci na potrzeby popkultury. Mimo to obraz spotkał się z dość przychylnym stanowiskiem krytyków, o czym świadczyć mogą nagrody i wyróżnienia takie jak:

  • Kryształowy Niedźwiedź - Nagroda Międzynarodowego Jury Generacji Kplus - wyróżnienie specjalne dla filmu pełnometrażowego Maïmouna Doucouré
  • Cezar - Najbardziej obiecująca aktorka Fathia Youssouf
  • Ponadto reżyserka "Gwiazdeczek" była nominowana do Cezara w kategorii Najlepszy film debiutancki. 

Zwiastun i recenzje filmu "Gwiazdeczki"

Zwiastun "Gwiazdeczek" można znaleźć w sieci. Jest to doskonała zapowiedź tego, co zobaczymy na ekranie. Film skupia się na nastoletnich dziewczynkach, które wkraczają w świat kobiecości. 

Zobacz wideo Zobacz zwiastun filmu

Film zebrał bardzo zróżnicowane recenzje. Gdyby nie brać pod uwagę dotykanego tematu, to pod względem realizacyjnym nie można mu niczego zarzucić. Jednak trudno w ten sposób oceniać jakikolwiek film. Tymczasem jego treść budzi sporo kontrowersji, a nawet nawoływań do usunięcia go z platformy Netflix jako bardzo szkodliwego. Zarzuca mu się m.in. przedmiotowe traktowanie dzieci. 

Jaka jest ocena filmu?

Jaka jest ocena filmu "Gwiazdeczki"? Biorąc pod uwagę dane zebrane w największej bazie filmów IMDb na podstawie ponad 27 tysięcy głosów, film osiągnął ocenę rzędu 3,2. To bardzo niska nota, która zniechęci niejedną osobę do obejrzenia go.

Tak naprawdę dramat nie jest aż tak słabym filmem, jednak sposób, w jaki ukazuje młode dziewczęta często budzi niesmak, a co za tym idzie brak akceptacji dla tego rodzaju kina. Szczególną uwagę zwraca się tu na sceny tańca, które są zbyt "mocne" biorąc pod uwagę wiek aktorek. Natomiast sama fabuła zdecydowanie zasługuje na uwagę, gdyż porusza istotne problemy z którymi zmagają się dzieci we współczesnym świecie. 

Czy warto obejrzeć "Gwiazdeczki"?

Film "Gwiazdeczki" warto obejrzeć chociażby po to, aby wyrobić sobie własne zdanie na temat bardzo szeroko komentowanej produkcji. Dla wielu osób może to być film, który sprawi, że w inny sposób spojrzą one na dorastające dzieci, które muszą zderzyć się z realiami panującymi we współczesnym świecie. Wielu zapewne film zniesmaczy i wprawi w zażenowanie ze względu na twerkujące 11-latki. Niemniej jednak pomijając kontrowersyjne sceny, film dotyka bardzo wielu poważnych problemów, które ukazane są w adekwatny sposób, który działa na wyobraźnię widza. 

Zobacz też: Wonder Woman 1984 - film z 2020 roku. Gdzie obejrzeć?

Więcej o: