93. ceremonia wręczenia Oscarów. Kiedy odbędzie się gala? Gdzie oglądać transmisję?

Przed nami kolejna ceremonia rozdania Oscarów. Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej przyzna swoje nagrody już po raz 93. Kiedy dokładnie odbędzie się gala? Gdzie będzie można obejrzeć transmisję?

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany organizatorom, wpływając zarówno na datę, jak i planowany przebieg 93. ceremonii oscarowej. Dzięki ich staraniom, tegoroczne rozdanie Oscarów odbędzie się na żywo, ale jego charakter będzie kameralny. Producentom zależy jednak na tym, by pomimo specyficznych okoliczności wydarzenie przypominało widzom film, a nie zwyczajne widowisko telewizyjne.

Zobacz wideo Największymi wygranymi Oscarów w 2021 zostaną Netflix i Amazon?

Oscary 2021. Przebieg gali inny niż dotychczas

W przeciwieństwie do Złotych Globów i Emmy, w czasie rozdania Oscarów zabraknie wideorozmów z gwiazdami. Zaapelowano, by przemówienia zwycięzców były możliwie krótkie. Poproszono także, by kreacje gwiazd łączyły w sobie "aspiracje i inspiracje" - podczas gali obowiązywać będą stroje wieczorowe. Organizatorzy deklarują dochowanie wszelkich środków bezpieczeństwa oraz możliwość wykonania na miejscu testu na obecność koronawirusa.

Oscary 2021. Kiedy odbędzie się oscarowa gala?

Oscarowa gala odbędzie się w nocy z niedzieli 25 kwietnia na poniedziałek 26 kwietnia, o godzinie 2:00 czasu polskiego. Z uwagi na zagrożenie epidemiczne impreza odbędzie się w dwóch miejscach. Główna część wydarzenia rozegra się na stacji kolejowej Union Station w Los Angeles, gdzie pojawią się jedynie nominowani wraz z osobami towarzyszącymi oraz prezenterzy wręczający statuetki zwycięzcom. Część artystyczna natomiast będzie transmitowana na żywo z Dolby Theatre, a więc miejsca, gdzie od 2002 rokrocznie odbywały się kolejne gale Oscarów.

Gdzie oglądać Oscary 2021?

Tegoroczną galę rozdania Oscarów wyreżyseruje Glenn Weiss, który był reżyserem pięciu poprzednich ceremonii. Producentami gali są Steven Soderbergh, Jesse Collins oraz Stacey Sher.

93. rozdanie Oscarów będzie transmitowane przez amerykańską telewizję ABC oraz za pośrednictwem jej aplikacji. Polscy widzowie relację z gali obejrzą najprawdopodobniej w Canal+. Najistotniejsze fragmenty ceremonii pojawią się w mediach społecznościowych Amerykańskiej Akademii Filmowej oraz stacji ABC.

Więcej o: