Oscary 2021. Znamy nazwiska gwiazd, które ogłoszą zwycięzców

Oscary 2021 zbliżają się wielkimi krokami. Już 25 kwietnia dowiemy się, kto został laureatem 93. gali. Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej udostępniła nazwiska gwiazd, które w tym roku będą pełniły role prezenterów. Wśród nich znaleźli się m.in. Brad Pitt, Renée Zellweger czy Halle Berry.

93. gala rozdania Oscarów już za niecałe dwa tygodnie. W poniedziałek 12 kwietnia Amerykańska Akademia ogłosiła, które gwiazdy wystąpią podczas ceremonii w charakterze prezenterów oraz ogłoszą zwycięzców w poszczególnych kategoriach. 

Oscary 2021. Kto wcieli się w role prezenterów? 

Zaszczyt ogłoszenia zwycięzców podczas tegorocznej gali przypadnie takim gwiazdom jak: Angela Bassett, Halle Berry, Bong Joon Ho (reżyser "Parasite", który w ubiegłym roku zdobył nagrodę za "najlepszy film międzynarodowy" oraz "najlepszy film"), Don Cheadle, Bryan Cranston, Laura Dern, Harrison Ford, Regina King, Marlee Matlin, Rita Moreno, Joaquin Phoenix, Brad Pitt, Reese Witherspoon, Renée Zellweger oraz Zendaya

Powyższe nazwiska nie są jeszcze pełną obsadą prezenterów podczas 93. gali rozdania Oscarów. Akademia zapowiedziała, że już wkrótce zostaną ujawnione kolejne nazwiska. 

 

Gdzie odbędą się Oscary 2021? 

W tym roku uroczyste rozdanie nagród odbędzie się w kilku lokalizacjach. Główna część rozegra się na stacji kolejowej Union Station w Los Angeles. Pojawią się tam nominowani wraz z osobami towarzyszącymi i prezenterzy wręczający statuetki. Część artystyczna będzie miała natomiast miejsce w Dolby Theatre, gdzie od 2002 roku odbywają się kolejne gale. Gwiazdy, które nie będą miały możliwości dotrzeć na miejsce, połączą się satelitarnie. 

Za reżyserię gali odpowiada Glenn Weiss, który był reżyserem pięciu ostatnich ceremonii. Producenci to: Steven Soderbergh, Jesse Collins oraz Stacey Sher. Organizatorzy zapowiadają, że tegoroczne rozdanie nagród będzie przypominało film, a nie widowisko telewizyjne. 

Całe wydarzenie ma przebiec z zachowaniem reżimu sanitarnego, choć na razie nie wiadomo, jakie dokładnie środki zostaną zastosowane. Według pierwszych nieoficjalnych informacji nominowani i prezenterzy prawdopodobnie zostaną podzieleni na grupy. Będą one wymieniały się w przestrzeni, gdzie rozdane zostaną nadrody, a przed każdym kolejnym wejściem sala będzie dezynfekowana, donosi RMF24

93. gala rozdania Oscarów będzie transmitowana przez amerykańską telewizję ABC i za pośrednictwem jej aplikacji. Polscy widzowie będą mieli okazję zobaczyć relację prawdopodobnie w Canal+. Najważniejsze momenty ceremonii będą na bieżąco relacjonowane w mediach społecznościowych Amerykańskiej Akademii Filmowej i stacji ABC. 

Zobacz wideo Zmiany w Oscarach. Nominacje tym razem otrzymało aż 70 kobiet [Popkultura Extra]
Więcej o: