Łomża chce ratować jedyne kino w mieście. Pomocy udzielił Urząd Miasta

Urząd Miasta w Łomży wspiera jedyne kino w mieście. "Nowe Kino Millenium" otrzymało ponad 10 tys. za cykl filmów, który zostanie zrealizowany dla pracowników urzędu po zniesieniu obostrzeń.

"Składamy serdeczne podziękowania dla Pana Prezydenta Mariusza Chrzanowskiego i pracowników Urzędu Miejskiego w Łomży za okazane nam ogromne wsparcie, w tym bardzo trudnym dla nas czasie. Z inicjatywy Pana Prezydenta Urząd Miejski zakupił zamknięte sense kinowe dla swoich pracowników za dużą kwotę tj.10 975 zł netto" - przekazali pracownicy i właściciel "Nowego Kina Millenium".

Zobacz wideo Restrykcje przedłużone z wyjątkami. Dzieci będą mogły wrócić do przedszkoli

Urząd Miasta w Łomży ratuje jedyne kino w mieście - przekazano ponad 10 tys. zł

10 975 zł przekazał Urząd Miasta w Łomży (woj. podlaskie) "Nowemu Kinu Millenium". Ma to być forma wsparcia w czasie pandemii koronawirusa dla jedynego kina w mieście. Pracownicy urzędu postanowili przeznaczyć 10 tys. zł z dedykowanego pracownikom magistratu funduszu socjalnego na seanse filmowe w łomżyńskim kinie. Po zniesieniu obostrzeń, pracownicy Urzędu Miasta będą mogli udać się na dowolne filmu do kina. 

- To jedyne kino, które mamy obecnie w Łomży. Prowadzone jest przez lokalnego przedsiębiorcę, który w okresie, gdy nie mieliśmy żadnego kina, podjął się modernizacji i uruchomienia tego typu placówki - przekazał stacji TVN 24 Łukasz Czech z urzędu miejskiego w Łomży.

Karol Charubin, współwłaściciel kina wyjaśnił, że pieniądze przekazane przez miasto pozwolą na funkcjonowanie instytucji przez kolejne dwa tygodnie, a otrzymane fundusze zostaną wydane na wypłaty dla pracowników.

Więcej o: