Oscary 2021. Kiedy odbędzie się 93. gala? Gdzie będzie można ją obejrzeć?

Oscary 2021 będą wyjątkowym wydarzeniem. Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej przyzna prestiżowe nagrody już po raz 93. Kiedy dokładnie odbędzie się gala? Czym będzie się różnić od poprzednich?
Zobacz wideo Czy polscy twórcy mają w tym roku szansę na Oscara? [Popkultura]

Pandemia koronawirusa wpłynęła na termin 93. gali rozdania Oscarów - wydarzenie zostało przesunięte na kwiecień. Tegoroczna gala będzie miała także inny charakter niż rozdania nagród z poprzednich lat. Reżyserzy zapewniają, że wydarzenie to będzie kameralne i będzie przypominało film, a nie widowisko telewizyjne.

Oscary 2021. Jak będzie wyglądać 93. gala rozdania nagród? 

Uroczyste rozdanie nagród będzie odbywało się w kilku lokalizacjach. Główna część wydarzenia ma się rozegrać na stacji kolejowej Union Station w Los Angeles, gdzie przybędą nominowani, ich osoby towarzyszące oraz prezenterzy, którzy wręczą statuetki zwycięzcom. 

Część artystyczna rozegra się natomiast w Dolby Theatre, gdzie rozgrywały się wszystkie gale oscarowe od 2002 roku. Gwiazdy, którym nie uda się dotrzeć na miejsce, będą miały możliwość połączenia się satelitarnie. Reżyserem rozdania jest Glenn Weiss, który zajmował się także pięcioma ostatnimi galami. 

W poniedziałek 12 kwietnia Amerykańska Akademia ogłosiła nazwiska pierwszych gwiazd, które wcielą się w role prezenterów i ogłoszą zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Znalazły się wśród nich takie osoby jak m.in.: Halle Berry, Bong Joon Hoo, Brad Pitt, Reese Witherspoon czy Renée Zellweger

Czytaj więcej: Oscary 2021. Znamy nazwiska gwiazd, które ogłoszą zwycięzców>>>

Oscary 2021. Kiedy odbędzie się ceremonia? 

Od 2004 roku zazwyczaj wielka gala rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej odbywała się w ostatnią niedzielę lutego. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa wydarzenie zostało przesunięte na nieco późniejszy termin. Ceremonia odbędzie się dopiero w nocy z 25 na 26 kwietnia o godzinie 2.00 czasu polskiego. 

Oscary 2021. Gdzie obejrzeć? 

93. gala rozdania Oscarów będzie transmitowana przez amerykańską telewizję ABC i za pośrednictwem jej aplikacji. Widzowie z Polski będą mogli obejrzeć ceremonię w Canal+. Z kolei najważniejsze momenty będą relacjonowane w mediach społecznościowych Amerykańskiej Akademii Filmowej i stacji ABC. 

Więcej o: