Wonder Woman 1984 - film z 2020 roku. Gdzie obejrzeć?

Wonder Woman 1984 to film z 2020 roku. Gdzie obejrzeć, kto w nim gra i czy warto go zobaczyć? Przeczytaj krótką recenzję i dowiedz się, jak wyglądają oceny produkcji, ukazującej dalsze losy superbohaterki.

Gdzie obejrzeć "Wonder Woman 1984"?

Gdzie obejrzeć  "Wonder Woman 1984"? Premiera długo oczekiwanego filmu ostatecznie nie miała miejsca w polskich kinach. Sequel przygód wojowniczej Diany trafił na serwis HBO Max już w zeszłym roku (dwudziestego czwartego grudnia), Polscy widzowie musieli poczekać nieco dłużej, jednak ostatecznie "Wonder Woman 1984" pojawiła się na platformie HBO GO pierwszego kwietnia 2021 roku. Fani komiksowych adaptacji filmowych wciąż mogą zalogować się w serwisie, aby zobaczyć, jak piękna bohaterka ponownie ratuje świat. Film dostępny jest również w ofercie VOD player.pl.

Jaka jest obsada aktorska i reżyser?

Jaka jest obsada aktorska i reżyser filmu "Wonder Woman 1984"? W głównej roli możemy ponownie zobaczyć izraelską aktorkę, Gal Gadot, która już wcześniej podbiła serca widzów, wcielając się w amazońską wojowniczkę, Dianę Prince. U jej boku pojawił się również Chris Pine (znany z produkcji, takich, jak "Star Trek" czy "Niepowstrzymany"), niespodziewanie powracający jako ukochany głównej bohaterki, Steve Trevor. W antagonistów wcielają się natomiast – Kristen Wiig, aktorka komediowa, znana z programu "Saturday Night Live", odgrywająca rolę Barbary Minervy, Cheetah, a także rozpoznawany dzięki produkcjom "Gra o tron" czy "Narcos" – Pedro Pascal, kreujący postać Maxwella Lorda.

Reżyserką filmu, podobnie jak w przypadku poprzedniej produkcji, przedstawiającej losy walecznej Amazonki, jest Patty Jenkins, zdobywczyni nagrody Independent Spirit za najlepszy film debiutancki, czyli "Monster" z 2003 roku.

Serial czy film?

Film "Wonder Woman 1984" jest sequelem produkcji z 2017 roku, "Wonder Woman", również wyreżyserowanym przez Patty Jenkins. Przed obejrzeniem nowego filmu warto zapoznać się z pierwszą odsłoną solowej opowieści o Dianie Prince.  

Zwiastun i recenzja

Film "Wonder Woman 1984" bardzo różni się od poprzedniej części, skupiającej się na przezwyciężeniu zła, którego źródłem jest I wojna światowa. Tym razem bohaterka musi stawić czoła podstępnemu Maxwellowi Lordowi (Pedro Pascal), wykorzystującemu do swych celów niebezpieczny, magiczny artefakt. Na jej drodze staje również Barbara Minerva (Kristen Wiig), która pod wpływem wypowiedzianego życzenia przemienia się z niezdarnej i niezauważanej przez nikogo kobiety, w pewną siebie, zwinną i silną Cheetah.

Pojawiło się już sporo recenzji filmu "Wonder Woman 1984". W większości są one ze sobą zgodne i skupiają się na podobnych aspektach. Wśród nich można znaleźć jednak zarówno głosy skrajnie krytyczne, mówiące o słabo dopracowanym projekcie oraz nieudanej kontynuacji "Wonder Woman" z 2017 roku, jak i zadowolone, wskazujące na lekki i przyjemny film, w sam raz na niezobowiązujący wieczorny seans. Przede wszystkim, produkcji zarzuca się niewielką dynamikę, ponieważ akcja została zepchnięta na drugi plan przez wątek miłosny pary głównych bohaterów. Nie wszystkim przypadła do gustu także kolorowa stylistyka obrazu, w pewnym sensie nawiązująca do charakteru rzeczywistości lat osiemdziesiątych XX wieku. Doceniona została natomiast gra aktorska w przypadku głównych postaci, a także scena otwierająca widowisko, która okazuje się istotna dla jego finału.

Zwiastun filmu "Wonder Woman 1984" jest dostępny na serwisach internetowych, takich jak YouTube czy Filmweb.

Zobacz wideo Zobacz zwiastun filmu

Jaka jest ocena filmu?

Jaka jest ocena filmu "Wonder Woman 1984"? Najnowsza produkcja, przedstawiająca dalsze losy Diany Prince, nie zbiera tak dobrych opinii, jak swoja poprzedniczka. Historia budzi mieszane uczucia w widzach, oczekujących czegoś więcej po dobrym widowisku z 2017 roku. Jest również nisko oceniana przez krytyków. Na serwisie IMBd film "Wonder Woman 1984" zebrał notę 5,4/10. Na polskim serwisie Filmweb produkcja uzyskała od widzów notę 5/10.

Czy warto obejrzeć "Wonder Woman 1984"?

Czy warto obejrzeć film "Wonder Woman 1984"? To pytanie z pewnością zadaje sobie każdy fan kina superbohaterskiego oraz osoby, które obejrzały pierwszą odsłonę solowych przygód księżniczki Diany. Sequel, przedstawiający dalsze losy pięknej wojowniczki, można potraktować jako dość przyjemny w odbiorze, niewymagający film. Z pewnością nie przypadnie on do gustu miłośnikom ambitnych historii, jednak kolorowa, humorystyczna opowieść może znaleźć odbiorców, którzy sięgną po nią z miłą chęcią.

Zobacz też: Filmy science fiction - które z nich musisz zobaczyć?

Więcej o: