Netflix. Czy będzie drugi sezon serialu "Wąż"? Obsada

Serial "Wąż" opowiadający o seryjnym mordercy i jego dziewczynie, którzy w latach 70. mordowali turystów w Azji Południowo-Wschodniej, wywołał pozytywne reakcje. Czy można spodziewać się kontynuacji?

"Wąż" to prawdziwa historia handlarza narkotykami Charlesa Sobhraja i jego dziewczyny Marie-Andrée Leclerc. Ta dwójka stała się w latach 70. głównymi podejrzanymi w sprawie morderstw dokonywanych na turystach w Azji Południowo-Wschodniej. Pierwszy sezon serialu spotkał się z dobrym odbiorem widzów, nie wiadomo jednak, czy producenci planują kolejną część.

Zobacz wideo "Wąż" - prawdziwa historia handlarza narkotykami i jego dziewczyny. W latach 70. stali się głównymi podejrzanymi w sprawie morderstw turystów [ZWIASTUN]

Netflixowy serial "Wąż". O czym jest produkcja?

Główny bohater to handlarz narkotyków, który parał się okradaniem turystów w krajach azjatyckich. On i jego dziewczyna odbyli podróż przez Tajlandię, Nepal i Indie, gdzie na słynnym hipisowskim szlaku zaczęli mordować odwiedzających kraje Azji. Ich życie przypominało prawdziwy thriller, a BBC wraz z Netflixem podjęło się je zobrazować. Powstał serial, który ujrzał światło dzienne w kwietniu 2021 roku.

W serialu "Wąż", którego oryginalna nazwa brzmi "The Serpent" rolę słynnego Sobhraja gra Tahar Rahim, w jego dziewczynę wciela się z kolei Jenna Coleman. Na ekranie towarzyszą im Billy Howle (jako Herman Knippenberg), Ellie Bamber (jako Angela Knippenberg), Amesh Edireweera (jako Ajay Chowdhury) i Tim McInnerny (jako Paul Siemons). Serial został nakręcony w Londynie i w największej metropolii Tajlandii - Bangkoku. 

 

Serial "Wąż". Czy w planach jest drugi sezon?

Pierwszy sezon serialu liczył osiem odcinków i wydaje się być kompleksowym przedstawieniem sprawy Charlesa Sobhraja, który otrzymał chwytliwy pseudonim - Bikini Killer. Seria kończy się na pokazaniu aktualnej sytuacji seryjnego mordercy, który został uwięziony w Nepalu. Wygląda więc na to, że jeśli nic nowego nie wydarzy się w jego życiu, twórcy nie zaplanują stworzenia drugiego sezonu. 

Więcej o: