Oscary 2021. Kiedy odbędzie się 93. gala rozdania? Gdzie oglądać ceremonię?

93. ceremonia rozdania najbardziej prestiżowych nagród filmowych już wkrótce. Sprawdź, kiedy odbędzie się gala Oscarów i gdzie możesz ją obejrzeć.
Zobacz wideo Zmiany w Oscarach. Nominacje tym razem otrzymało aż 70 kobiet [Popkultura Extra]

Oscary są najbardziej prestiżowymi nagrodami filmowymi. Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej przyznaje je rokrocznie od 1929 roku. W tym roku zostaną wręczone po raz 93.

Nominowanych do tegorocznych Oscarów ogłosili 15 marca muzyk Nick Jonas oraz jego żona, aktorka Priyanka Chopra. Aż 10 nominacji przypadło obrazowi "Mank" w reżyserii Davida Finchera. Po sześć nominacji otrzymały filmy "Ojciec", "Judas and the Black Messiah", "Minari", "Nomadland", "Sound of Metal" i "Proces siódemki z Chicago". Film "Obiecująca. Młoda. Kobieta" zdobył natomiast pięć nominacji.

Oscary 2021. Kiedy rozpocznie się gala?

Pandemia koronawirusa wpłynęła nie tylko na datę, ale też planowany przebieg 93. ceremonii oscarowej - w porównaniu do poprzednich edycji, jej charakter będzie bardzo kameralny. Twórcy zapowiadają jednak, że dołożą starań, by mimo specyficznych okoliczności wydarzenie przypominało widzom film, a nie zwyczajne widowisko telewizyjne. Reżyserem tegorocznego rozdania Oscarów jest Glenn Weiss, który pracował już przy pięciu poprzednich ceremoniach. Producentami gali są Steven Soderbergh, Jesse Collins oraz Stacey Sher.

93. ceremonia wręczenia Oscarów odbędzie się w dwóch miejscach jednocześnie. Nominowani wraz z osobami towarzyszącymi i prezenterami wręczającymi statuetki pojawią się na stacji kolejowej Union Station. Część artystyczna natomiast będzie transmitowana z Dolby Theater - miejsca od lat związanego z Oscarami.

Z uwagi na pandemię koronawirusa tegoroczna ceremonia wręczenia Oscarów została przesunięta o około dwa miesiące. Uroczysta gala rozpocznie się w nocy z 25 na 26 kwietnia, o godzinie 2:00 czasu polskiego.

Oscary 2021. Gdzie oglądać relację z 93. ceremonii?

93. rozdanie Oscarów będzie transmitowane przez amerykańską telewizję ABC oraz za pośrednictwem należącej do niej aplikacji. Polscy widzowie relację z gali będą mogli obejrzeć w Canal+. Najważniejsze fragmenty ceremonii pojawią się w mediach społecznościowych Amerykańskiej Akademii Filmowej oraz stacji ABC.

Więcej o: