Oscary 2021. Kto ma największe szanse na wygraną? Bukmacherzy wskazują faworyta

Oscary 2021 już dzisiejszej nocy. Niebawem poznamy szczęśliwców, którzy otrzymają prestiżowe statuetki Amerykańskiej Akademii Filmowej. Kto ma największe szanse na wygraną? Znamy już typy bukmacherów - jest jeden zdecydowany faworyt.
Zobacz wideo Zmiany w Oscarach. Nominacje tym razem otrzymało aż 70 kobiet [Popkultura Extra]

Oscarowa gala, podczas której zostaną rozdane prestiżowe statuetki Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej, odbędzie się w nocy z 25 na 26 kwietnia. Filmy, które zostały nominowane, będą walczyć w 23 kategoriach. Potencjalnie na najwięcej statuetek może liczyć produkcja Davida Finchera "Mank", która została nominowana aż w dziesięciu kategoriach. Szanse na zdobycie sześciu nagród mają natomiast: ''Ojciec'' (''The Father'', reż. Florian Zeller), ''Judas and the Black Messiah'' (reż. Shaka King), ''Minari'' (reż. Lee Isaac Chung), ''Nomadland'' (reż. Chloe Zhao), ''Sound of Metal'' (reż. Darius Marder) i ''Proces Siódemki z Chicago'' (''The Trial of the Chicago 7'', reż. Aaron Sorkin). 

Oscary 2021. Jakie są typy bukmacherów? 

Najbardziej popularne zakłady bukmacherskie w Polsce są zgodne w kwestii typowanych zwycięzców podczas tegorocznej gali rozdania Oscarów. Jak się okazuje, największe szanse na nagrodę w kategorii najlepszy film ma "Nomadland". 

Obstawia się, że film ten może wygrać w kategoriach: reżyseria, zdjęcia, scenariusz adaptowany. Według przewidywań bukmacherów film jest zdecydowanym faworytem tegorocznej oscarowej gali. 

"Nomadland" zdecydowanym faworytem wśród bukmacherów, aktorka pierwszoplanowa już nie

Frances McDormand, która wcieliła się w główną bohaterkę "Nomadland", nie jest jednak faworytką w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa. Zdecydowanie większe szanse miałaby mieć Carey Milligan za bezbłędną kreację w filmie "Obiecująca. Młoda. Kobieta". Jako faworyt w kategorii aktorów pierwszoplanowych uznany został z kolei Chadwick Boseman za "Ma Rainey: Matka Bluesa". 

W kategorii aktora drugoplanowego bukmacherzy jednoznacznie obstawiają Daniela Kaluuya za rolę w "Judas and the Black Messiah". Jeśli chodzi zaś o aktorki drugoplanowe, opinie są już nieco podzielone. Za najbardziej prawdopodobne zwyciężczynie uznaje się Youn Yuh-jung za "Minari" oraz Marię Bakalovę za rolę w "Kolejnym filmie o Boracie".

Więcej o: