Oscary 2021 - ważna zmiana dotycząca piosenek. Usłyszymy je przed galą

Oscary 2021. Tegoroczne rozdanie statuetek odbędzie się już 25 kwietnia. W związku z pandemią data gali została przesunięta, ale nie są to jedyne zmiany. Zdecydowano się również na wprowadzenie wielu nowych rozwiązań. Najnowsza z nich polega na tym, że nominowane piosenki usłyszymy w całości przed właściwą galą.

Oscary to nagrody przyznawane przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej. Uznawane są za jedną z najbardziej prestiżowych nagród filmowych na świecie.

Zobacz wideo Największymi wygranymi Oscarów w 2021 zostaną Netflix i Amazon?

Oscary 2021. Ważna zmiana dotycząca piosenek

Na Oscarach 2021 zaszła ważna zmiana dotycząca piosenek. Nominowanych utworów nie usłyszymy na gali, ale w poprzedzającym ją programie. Utwory wykonają:  Celeste, H.E.R., Leslie Odom Jr., Laura Pausini, Daniel Pemberton, Molly Sandén i Diane Warren. Wszystkie występy zostaną wcześniej udokumentowane - cztery nagrania zostaną zorganizowane na tarasie należącego do Akademii muzeum filmowego, które będzie dostępne dla zwiedzających dopiero we wrześniu. A jedno z nich w Húsavíku na Islandii.

 

Producenci ogłosili, że tegoroczna ceremonia rozpocznie się od programu "Oscars: Into the Spotlight", a tuż po niej nastąpi podsumowanie - "Oscars: After Dark". Oprócz tego, widzowie  będą mieli możliwość zajrzenia za kulisy ceremonii i przyjrzenia się drodze artystów do nominacji do Oscara. Program po ceremonii ma zawierać m.in. wywiady z gwiazdami. "Sugerujemy, żebyście obejrzeli całość - inaczej przegapicie coś naprawdę nieoczekiwanego i fajnego" - zachęcają producenci w komunikacie.

Oscary 2021. Nominacje do najlepszej piosenki

W tym roku o Oscara za najlepszą piosenkę powalczą:  "Fight For You" z filmu "Judas and the Black Messiah", "Hear My Voice" z filmu "Proces siódemki z Chicago", "Húsavík" z filmu "Eurovision Song Contest: Historia zespołu Fire Saga", "Io Si" z "Życia przed sobą" i "Speak Now" z "One Night in Miami...".

Część artystyczną Oscarów będzie można zobaczyć na żywo prosto z Dolby Theatre. Gala będzie transmitowana przez telewizję ABC, ale w Polsce zostanie wyemitowana przez Canal+.

Więcej o: