Oscary 2021. Nie będzie obowiązku zakładania maseczek na gali wręczenia nagród

Oscary 2021. Jak informuje branżowy magazyn "Variety", uczestnicy 93. gali rozdania Oscarów nie będą musieli nosić maseczek zakrywających usta i nos w czasie transmisji.

"Ceremonia odbywająca się na Union Station w centrum Los Angeles jest traktowana jako produkcja telewizyjna/filmowa. W związku z tym nie będą wymagane u osób występujących przed kamerą" - podaje "Variety".

Zobacz wideo Czy polscy twórcy mają w tym roku szansę na Oscara? [Popkultura]

Tegoroczne Oscary będą inne. Gwiazdy mają poczuć się jak na planie filmowym

Maseczki nie będą wymagane w czasie transmitowanej na żywo ceremonii. Gwiazdy będą musiały jednak zakładać maseczki w czasie przerw reklamowych oraz przed wejściem i wyjściem z terenu ceremonii. Ta wiadomość została ogłoszona w poniedziałek rano podczas spotkania online z przedstawicielami Akademii i kandydatami oraz publicystami i dziennikarzami - podaje "Variety".

Oscary 2021. Na podstawie książki 'Nomadland' reżyserka Chloé Zhao nakręciła film z Frances McDormand w roli głównej Oscary 2021. Gdzie obejrzeć "Nomadland" i inne nominowane filmy?

Gala Oscarów 2021. Będą obowiązywać restrykcje

Według informacji tygodnika liczba widzów będzie ograniczona do 170 osób. Ponadto uczestnicy będą wchodzić na galę, odbywającą się na stacji Union Station w Los Angeles, we wcześniej ustalonych grupach.

Oscary 2021. Jakie są typy bukmacherów? Oscary 2021. Kto ma największe szanse na wygraną? Typy bukmacherów

Każdy uczestnik ceremonii przy wejściu na teren gali będzie miał zmierzoną temperaturę. Jak podaje "Variety", kontrola temperatury będzie obowiązkowa. W dniach poprzedzających galę uczestnicy muszą również wykonać co najmniej trzy testy na obecność koronawirusa. Na czerwonym dywanie będzie także obowiązywać dystans. Co ciekawe, wywiady będą przeprowadzane w wirtualnej formule. Zmniejszona zostanie również liczba fotografów i agencji prasowych.

Niedawno poinformowano o zmianie dotyczącej piosenek. Nominowanych utworów nie usłyszymy na gali, ale w poprzedzającym ją programie "Oscars: Into the Spotlight".

Więcej o: