Oscary 2021. Nie będzie obowiązku zakładania maseczek na gali wręczenia nagród

Oscary 2021. Jak informuje branżowy magazyn "Variety", uczestnicy 93. gali rozdania Oscarów nie będą musieli nosić maseczek zakrywających usta i nos w czasie transmisji.

"Ceremonia odbywająca się na Union Station w centrum Los Angeles jest traktowana jako produkcja telewizyjna/filmowa. W związku z tym nie będą wymagane u osób występujących przed kamerą" - podaje "Variety".

Zobacz wideo Czy polscy twórcy mają w tym roku szansę na Oscara? [Popkultura]

Tegoroczne Oscary będą inne. Gwiazdy mają poczuć się jak na planie filmowym

Maseczki nie będą wymagane w czasie transmitowanej na żywo ceremonii. Gwiazdy będą musiały jednak zakładać maseczki w czasie przerw reklamowych oraz przed wejściem i wyjściem z terenu ceremonii. Ta wiadomość została ogłoszona w poniedziałek rano podczas spotkania online z przedstawicielami Akademii i kandydatami oraz publicystami i dziennikarzami - podaje "Variety".

Gala Oscarów 2021. Będą obowiązywać restrykcje

Według informacji tygodnika liczba widzów będzie ograniczona do 170 osób. Ponadto uczestnicy będą wchodzić na galę, odbywającą się na stacji Union Station w Los Angeles, we wcześniej ustalonych grupach.

Każdy uczestnik ceremonii przy wejściu na teren gali będzie miał zmierzoną temperaturę. Jak podaje "Variety", kontrola temperatury będzie obowiązkowa. W dniach poprzedzających galę uczestnicy muszą również wykonać co najmniej trzy testy na obecność koronawirusa. Na czerwonym dywanie będzie także obowiązywać dystans. Co ciekawe, wywiady będą przeprowadzane w wirtualnej formule. Zmniejszona zostanie również liczba fotografów i agencji prasowych.

Niedawno poinformowano o zmianie dotyczącej piosenek. Nominowanych utworów nie usłyszymy na gali, ale w poprzedzającym ją programie "Oscars: Into the Spotlight".

Więcej o: