Emilia Clarke dołącza do obsady nowego serialu Marvela "Secret Invasion"

Po tym, jak w 2019 roku Emilia Clarke zakończyła długi romans ze światem "Gry o tron", przyszedł czas na nową przygodę w zupełnie innym uniwersum. Jak informuje Variety, aktorka znalazła się w obsadzie serialu Marvela "Secret Invasion", który powstanie specjalnie dla platformy Disney+. Na planie Clarke będzie mieć bardzo ciekawe towarzystwo.

Współpraca Disney+ i Marvela nie zwalnia tempa. W ubiegłym roku bajkowy gigant podał "Secret Invasion" jako jeden z tytułów powstających pod szyldem Marvel Studios na wyłączność dla platformy Disney+. Według wstępnych wieści serial ma opowiadać o grupie pozaziemskich istot, zdolnych do zmieniania postaci, które od lat infiltrują Ziemię. Głównym bohaterem "Secret Invasion" będzie Nick Fury, w którego niezmiennie wciela się Samuel L. Jackson.

Zobacz wideo Mija 10 lat od emisji pierwszego odcinka "Gry o tron". To był szał!

"Secret Invasion". Emilia Clarke w świecie superbohaterów 

Variety podaje, że najnowszą członkinią gwiazdorskiej obsady została wspomniana już Emilia Clarke. Byłby to pierwszy występ aktorki w uniwersum Marvela, która wcześniej (oprócz "Gry o tron") wystąpiła m.in. w filmie "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie" jako waleczna Qi'ra. Obok Clarke w serialu pojawią się także Kingsley Ben-Adir, Olivia Colman oraz mający doświadczenie w superbohaterskich potyczkach Ben Mendelsohn, który wróci do roli Talosa znanego z filmów "Kapitan Marvel" i "Spider-Man: Daleko od domu". 

Zdjęcia do serialu mają ruszyć tej jesieni. W styczniu Kevin Feige, szef Marvel Studios, ujawnił, że "Secret Invasion" będzie liczyć sześć odcinków. Za scenariusz i produkcję odpowiada Kyle Bradstreet, który wcześniej pracował nad serialami "Mr. Robot", "Stróż prawa" czy "Stacja Berlin". Na datę premiery z pewnością przyjdzie nam jeszcze poczekać. 

W tym roku Marvel ruszył z kopyta z premierami tytułów powstających dla Disney+. Wielkim hitem okazało się długo wyczekiwane "WandaVision", opowiadające porywającą historię Wandy Maximoff (Elizabeth Olsen), radzącej sobie w dość niekonwencjonalny sposób z bólem po utracie ukochanego Visiona (Paul Bettany). Serca widzów podbiła nie tylko Olsen, ale i bezbłędnie grająca czarny charakter Kathryn Hahn.

Popularnością cieszy się też emitowany obecnie "Falcon i Zimowy Żołnierz", gdzie pierwsze skrzypce w tytułowych rolach grają Anthony Mackie i Sebastian Stan. Na 11 czerwca zaplanowano premierę "Lokiego" z Tomem Hiddlestonem, zaś w drugiej połowie roku mają się ukazać "What If... ?", "Ms. Marvel" i "Hawkeye". Według niepotwierdzonych jeszcze doniesień w ostatnim z wymienionych seriali pojawi się mocny polski akcent - rolę najprawdopodobniej otrzymał tam Piotr Adamczyk.

Więcej o: