Oscary 2021. Najlepszą piosenką okazała się "Fight for You" z filmu "Judas and the Black Messiah"

Oscary 2021. Statuetka w kategorii najlepsza piosenka trafiła do H.E.R. za utwór "Fight for You" z filmu "Judas and the Black Messiah". Zobacz, jakie inne piosenki otrzymały nominację.

W 2020 roku Oscara w kategorii najlepsza piosenka otrzymał utwór "(Im Gonna) Love Me Again" w wykonaniu Eltona Johna i Tarona Egertona do filmu biograficznego "Rocketman". Kto zdobył to wyróżnienie w 2021 roku?

Oscary 2021. Statuetka w kategorii najlepsza piosenka trafiła do H.E.R. za "Fight for You" 

Tegorocznego Oscara w kategorii najlepsza piosenka otrzymał utwór "Fight for You" - to piosenka w wykonaniu H.E.R. do filmu "Judas and the Black Messiah". H.E.R. jest amerykańską piosenkarką i autorką tekstów. Ma na swoim koncie dwa albumy: "H.E.R." z 2017 roku oraz "I Used to Know Her" z 2019 roku.

 

Oprócz utworu "Fight for You" do tej nagrody nominowane były:

  • "Io sì (Seen)" - to piosenka z filmu "Życie przed sobą", którą zaśpiewała włoska piosenkarka Laura Pausini. Artystka rozpoczęła swoją karierę w 1993 roku od udziału na festiwalu włoskiej piosenki w San Remo. Dotychczas została nagrodzona m.in. World Music Award dla najlepszego włoskiego wykonawcy, trzykrotnie zdobyła Latin Grammy Awards dla najlepszej wokalistki oraz Grammy dla najlepszej płyty pop w 2006 roku.
 
  • "Hear My Voice" - to utwór z filmu "Proces Siódemki z Chicago", w wykonaniu brytyjskiej artystki Celeste. Piosenkarka wydała swój debiutancki album "Not Your Muse" w 2021 roku. 
 
  • "Speak Now" - to piosenka z filmu "Pewnej nocy w Miami..."  zaśpiewana przez Lesliego Odoma Jr. - amerykańskiego aktora i piosenkarza. Artysta zadebiutował na Broadwayu w 1998 roku, a w 2016 roku otrzymał nagrody Grammy i Tony za rolę Aarona Burra w musicalu "Hamilton".
 
  • "Husavik" - to utwór z filmu "Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga" Netfliksa, którą zaśpiewali Molly Sandén i Will Ferrell. Za produkcję piosenki odpowiadają Savan Kotecha, Fat Max Gsus oraz Rickard Göransson.
 
Więcej o: