Złote Maliny 2021. "365 dni" - o czym jest film? Gdzie można go obejrzeć? [ZWIASTUN]

Złote Maliny 2021. "365 dni" to film erotyczny na podstawie książki Blanki Lipińskiej, która odniosła komercyjny sukces. Teraz ma szansę otrzymać aż sześć Złotych Malin. Sprawdź, gdzie możesz obejrzeć tę produkcję.

Film "365 dni" wzbudził duże kontrowersje - zarzucano mu m.in. romantyzowanie gwałtu, przemocy oraz porwań. Powstała również petycja, aby usunąć obraz z platformy Netflix. Wśród osób krytykujących film oprócz recenzentów i widzów znalazła się także brytyjska artystka Duffy, która przyznała, że była ofiarą porwania i została wielokrotnie zgwałcona.  

Zobacz wideo Podekscytowana Blanka Lipińska liczy na nominacje do Złotych Malin

"365 dni". O czym opowiada film na podstawie książki Blanki Lipińskiej? 

"365 dni" to polski film erotyczny wyreżyserowany przez Barbarę Białowąs i Tomasza Mandesa na podstawie książki Blanki Lipińskiej o tym samym tytule. Film opowiada o Laurze Biel, która razem z chłopakiem i przyjaciółmi wybiera się na południe Włoch. W dzień jej 29. urodzin kobietę porywa mafia. Okazuje się, że została uprowadzona przez Massimo Toricelliego, który daje jej rok na pokochanie go. W rolę Laury wcieliła się Anna-Maria Sieklucka, a Michele Morrone zagrał Massimo Torricelliego. 

"365 dni" stał się hitem - tylko w ciągu pierwszego tygodnia obejrzało go ponad milion widzów. W ubiegłym roku był najczęściej oglądaną polską produkcją oraz najpopularniejszym filmem na platformie Netflix, na której zadebiutował w czerwcu 2020 roku. Film można obejrzeć na Netfliksie oraz na Player.pl.

Złote Maliny 2021. "365 dni" otrzymało sześć nominacji 

"365 dni" to pierwsza polska produkcja nominowana do Złotych Malin. Film ma szansę zostać nagrodzonym w sześciu kategoriach: 

  • najgorszy film, 
  • najgorszy aktor (Michele Morone), 
  • najgorsza aktorka (Anna Maria Sieklucka),
  • najgorszy reżyser (Barbara Białowąs i Tomasz Mandes),
  • najgorszy scenariusz,
  • najgorszy remake, zrzynka lub kontynuacja.
 
Więcej o: