Tomasz Kot zagra z synem Arnolda Schwarzeneggera? Aktor odniósł się do sprawy: Trochę ręce opadają

"Tomasz Kot zagra w 'erotycznym horrorze science-fiction' z potomkiem samego Terminatora - Patrickiem Schwarzeneggerem!" - donosi dzisiaj jeden z serwisów. Coś nam tu nie pasowało, więc postanowiliśmy sprawdzić.

Rzeczywiście, w zagranicznych mediach pojawiły się informacje, że Tomasz Kot znalazł się w obsadzie filmu "Warning", w którym mają zagrać również m.in. Patrick Schwarzenegger (ostatnio zagrał czarny charakter w "Moxie" Netfliksa) i Rupert Everett. Pisał o tym m.in. branżowy "Variety", tylko że... w 2019 roku. Jak więc wygląda sytuacja? Skontaktowaliśmy się z agencją aktora, która przekazała, że zaraz sam Kot odniesie się do sprawy. Aktor napisał:

Pojawiło się takie coś i trochę ręce opadają. Na planie filmu „Warning” spędziłem trzy dni jakieś dwa lata temu. Zdjęcia odbywały się w Warszawie, ( w Kanadzie nigdy nie byłem) Nie ma mowy o hollywoodzkich stawkach, produkcja była skromna ale ambitna. Z kolejnym tytułem nie mam nic wspólnego co już niejednokrotnie dementowałem, wystarczyło sprawdzić. Nie mam tez zielonego pojęcia o co chodzi z erotycznym zabarwieniem tego tematu, ale jak już wspomniałem, na planie spędziłem tylko trzy dni.
 
Zobacz wideo "Moxie", czyli dziewczyny biorą sprawy w swoje ręce i przeciwstawiają się toksycznej męskości [ZWIASTUN]

Tomasz Kot w filmie z Patrickiem Schwarzeneggerem? Zareagował sam aktor

Tomasz Kot począwszy od udziału w dobrze przyjętej, nominowanej m.in. do Oscara "Zimnej wojnie" Pawła Pawlikowskiego, coraz śmielej rozwija swoją karierę za granicą. Niestety, częściowo przystopowała ją pandemia, ale można go było oglądać w 2019 roku w serialu BBC "World on Fire", światową premierę miał już w zeszłym roku także film "The Perfect Enemy" - "Wróg doskonały" z jego udziałem.

W ekranizacji bestsellerowej powieści Amelie Nothomb, którą wyreżyserował Hiszpan Kike Maillo, Kot pracował z międzynarodową ekipą. Polski aktor wcielił się w architekta Jeremy'ego Angusta, który poznaje gadatliwą Texel Textor (pochodząca z RPA Athena Strates) na paryskim lotnisku. Jeremy z jej powodu spóźnia się na samolot. I chociaż spotkanie wydaje się przypadkowe, szybko okazuje się, że to coś więcej. W obsadzie znalazła się także Hiszpanka Marta Nieto.

Polska premiera thrillera psychologicznego "Wróg doskonały" jest zaplanowana na 21 lipca 2021 roku.

Więcej o: