Oscary 2021. Kto jest faworytem w poszczególnych kategoriach? Krytycy wskazują swoje typy

Oscary 2021. O tym, kto w tym roku odbierze statuetkę, dowiemy się dopiero w poniedziałek 26 kwietnia nad ranem. Jednak krytycy już wskazują faworytów w poszczególnych kategoriach. Sprawdź, jakie filmy mają największą szansę na Oscara.

Oscary to jedne z najważniejszych nagród filmowych na świecie. Kto według krytyków ma największą szansę na zdobycie tego wyróżnienia? 

Zobacz wideo Zmiany w Oscarach. Nominacje tym razem otrzymało aż 70 kobiet [Popkultura Extra]

Oscary 2021. Krytycy wskazali swoich faworytów

Branżowe magazyny "The Hollywood Reporter" i "Variety" wskazały faworytów tegorocznych Oscarów. Jak informują statuetki w kategorii najlepszy film, reżyser i zdjęcia trafią do "Nomadland" wyreżyserowanego przez Chloe Zhao. 

Według "THR" i "Variety" Chadwick Boseman zostanie pośmiertnie nagrodzony za rolę w filmie "Ma Rainey: Matka Bluesa", a statuetkę za role drugoplanową otrzyma Daniel Kaluuya za kreację w "Judas and the Black Messiah".

Magazyny mają odmienne zdanie co do faworytek w kategorii najlepsza pierwszoplanowa rola kobieca. "THR” wskazuje Frances McDormand, która zagrała w filmie "Nomadland", a "Variety" typuje Vanessę Kirby za rolę w "Cząstkach kobiety" Netfliksa. Z kolei pisma zgodne są co do faworytki w kategorii najlepsza drugoplanowa rola kobieca - statuetka według przewidywań krytyków tych magazynów ma trafić do Yuh-Jung Youn za rolę w "Minari".

"Cząstki kobiety" poruszający film Netflixa. Cud narodzin zmienia się w koszmar matki

"THR" i "Variety" jako faworyta w kategorii najlepszy film międzynarodowy wskazały "Na rauszu" w reżyserii Thomasa Vinterberga. Jest to film o czterech nauczycielach, którzy testują na sobie teorię, według której regularne spożywanie niewielkich ilości alkoholu pomaga zdobywać sukcesy w życiu zawodowym i prywatnym. W jednej z ról wystąpił Mads Mikkelsen. Film zdobył już inne wyróżnienia - m.in. nagrodę BAFTA i cztery Europejskie Nagrody Filmowe.

Jednogłośnie magazyny typują, że najlepszą pełnometrażową animacją - "Co w duszy gra". Oscar za najlepszy scenariusz oryginalny, według ich prognoz, może trafić do Emerald Fennell za "Obiecującą. Młodą. Kobietę." Zdania magazynów są podzielone co do faworyta w kategorii najlepszy scenariusz oryginalny "THR" wskazuje "Nomadland", a "Variety" "Ojca".

Dariusz Wolski z szansą na Oscara w kategorii najlepsze zdjęcia

Faworytem do Oscara w kategorii najlepsze zdjęcia jest Joshua James Richards za film "Nomandland". Wysoko w klasyfikacji krytyków plasuje się też Dariusz Wolski - Polak mieszkający w USA, który jest autorem zdjęć do filmu 'Nowiny ze świata" z Tomem Hanksem w roli głównej. 

Operator Dariusz Wolski Oscary 2021. Kim jest Dariusz Wolski - Polak nominowany do Oscara?

Faworytką w kategorii najlepsza piosenka jest natomiast Laura Pausini, która za utwór "Io Si" zdobyła już inną nagrodę - Złoty Glob. Utwór został nagrany w pięciu wersjach językowych. Współautorami piosenki poza Pausini są Diane Warren i Niccola Agliardi. 

Pełną listę nominowanych twórców i produkcji można sprawdzić w naszym artykule: "Oscary 2021. Nominacje już są, Dariusz Wolski jest wśród walczących o statuetki [LISTA NOMINACJI]".

Więcej o: