Oscary 2021. Który film otrzymał najwięcej nagród? Jest niekwestionowany zwycięzca

Oscary 2021. W tym roku najwięcej nominacji, bo aż dziesięć, otrzymał film "Mank" w reżyserii Davida Finchera, jednak to "Nomadland" okazał się największym wygranym tegorocznej gali. Film wyreżyserowany przez Chloe Zhao otrzymał statuetki w kategorii najlepszy film, reżyser i aktorka pierwszoplanowa.

Podczas tegorocznej gali rozdania Oscarów po raz drugi w historii statuetkę w kategorii najlepszy reżyser otrzymała kobieta. Nagrodę odebrała Chloe Zhao za film "Nomadland".

Zobacz wideo "Nomadland" najpierw wygrał w Wenecji, zdobył Złote Globy, ma też szansę na Oscary [ZWIASTUN]

"Nomadland" największym zwycięzcą 93. gali rozdania Oscarów. Zdobył trzy statuetki 

W nocy z 25 na 26 kwietnia po raz 93. zostały wręczone Oscary. Największym wygranym okazał się obraz "Nomadland", który otrzymał trzy statuetki, w tym najważniejszą nagrodę wieczoru w kategorii najlepszy film. Statuetka trafiła także do rąk reżyserki filmu - Chloé Zhao - oraz odtwórczyni głównej roli - Frances McDormand. Obraz był nominowany również w kategoriach: najlepszy scenariusz adaptowany, najlepsze zdjęcia i najlepszy montaż. 

<<Reklama>> Książka „Nomadland” jest dostępna w formie e-booka w Publio.pl >>

Po dwie statuetki otrzymały obrazy: 

  • "Mank" za scenografię i zdjęcia;
  •  "Co w duszy gra" za najlepszą animację pełnometrażową i muzykę; 
  •  "Dźwięk metalu" za montaż i dźwięk;
  • "Judas and the Black Messiah" za najlepszą drugoplanową rolę męską oraz piosenkę;
  • "Ojciec" za scenariusz adaptowany i najlepszą rolę pierwszoplanową męską;
  • "Ma Rainey: Matka bluesa" za charakteryzację i kostiumy.

Największym przegranym tegorocznej oscarowej okazał się "Mank", który miał dziesięć nominacji (w kategoriach najlepszy film, najlepszy aktor pierwszoplanowy, najlepsza aktorka drugoplanowa, najlepszy reżyser,  najlepsza charakteryzacja, fryzury, najlepsza muzyka oryginalna, najlepsza scenografia, najlepsze kostiumy, najlepsze zdjęcia i najlepszy dźwięk), a dostał tylko dwie nagrody - za scenografię i zdjęcia.

Więcej o: