Oscary 2021. Dlaczego Anya Taylor-Joy nie pojawiła się na ceremonii wręczenia nagród?

Za nami 93. ceremonia wręczenia Oscarów, na której bez wątpienia triumfowały kobiety, w szczególności Chloe Zhao. Część internautów zastanawiała się, dlaczego na galę nie przybyła gwiazda "Gambitu królowej" Anya Taylor-Joy, zdobywczyni Złotego Globu za rolę w produkcji Netfliksa.

Nad ranem 26 kwietnia poznaliśmy zwycięzców w poszczególnych kategoriach, a największym triumfatorem okazał się film "Nomadland" w reżyserii Chloe Zhao, który otrzymał statuetki w trzech kategoriach: najlepszy film, najlepszy reżyser i najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Frances McDormand). 

Zobacz wideo Katarzyna Czajka-Kominiarczuk była gościnią Oscarowego Poranka Gazeta.pl (26.04)

Dlaczego Anya Taylor-Joy nie przybyła na oscarową galę?

Gwiazda miniserialu "Gambit królowej", Anya Taylor-Joy nie pojawiła się na ceremonii wręczenia Oscarów. Część internautów zastanawiała się, dlaczego zwyciężczyni Złotego Globu w kategorii najlepsza aktorka w serialu limitowanym lub filmie telewizyjnym nie otrzymała nominacji, ani nie pojawiła się na oscarowej gali. Wszystko dlatego, że Oscary są przyznawane wyłącznie filmom, a nie tak jak w przypadku Złotych Globów również serialom. 

Choć aktorki zabrakło na gali, to "Emma" - film, w którym zagrała główną rolę -  otrzymał dwie nominacje do Oscarów w kategoriach: najlepsza charakteryzacja i najlepsze kostiumy. Obraz przegrał w obu kategoriach z produkcją "Ma Rainey: Matka bluesa". 

O czym jest film "Emma"? Film z Taylor-Joy został nominowany do kilku nagród

"Emma" to film opowiadający o kobiecie, która większość czasu spędza na swataniu ludzi, których spotyka na swojej drodze. Sama jednak nie ma zamiaru wychodzić za mąż. Film wyreżyserowała Autumn de Wilde, a scenariusz do niego stworzyła Eleanor Catton. W produkcji zagrała Anya Taylor-Joy, a także Johnny Flynn, Bill Nighy, Mia Goth, Myra McFadyen i Josh O'Connor. Film został nominowany nie tylko do Oscarów, ale także do Orłów, nagród BAFTA i Złotych Globów. 

Więcej o: