"Nomadland" z trzema Oscarami. O czym jest ten film? Gdzie go obejrzeć? Już wkrótce trafi do kin [DATA PREMIERY]

Oscary 2021. Podczas 93. gali rozdania Oscarów "Nomadland" został uznany za najlepszy film spośród tegorocznych nominowanych. O czym opowiada produkcja i gdzie możemy ją obejrzeć? Znamy datę premiery w Polsce.
Zobacz wideo Zmiany w Oscarach. Nominacje tym razem otrzymało aż 70 kobiet [Popkultura Extra]

"Nomadland" to produkcja, która otrzymała aż sześć nominacji od Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. Obraz nominowano w kategoriach: najlepszy film, najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Frances McDormand), najlepszy reżyser (Chloé Zhao), najlepszy scenariusz adaptowany (Chloé Zhao), najlepsze zdjęcia (Joshua James Richards) i najlepszy montaż (Chloé Zhao). 

Oscary 2021. O czym jest "Nomadland"?

"Nomadland" opowiada historię sześćdziesięcioletniej Fern, która straciła dobytek swojego życia w momencie, gdy zamknięto kopalnię, stanowiącą źródło utrzymania niemalże dla wszystkich mieszkańców miasteczka Empire w Nevadzie. Bohaterka, w której rolę wcieliła się Frances McDormand, postanawia przemierzyć Stany Zjednoczone w swoim vanie. Po drodze spotyka mnóstwo osób, które żyją tak jak ona -współczesna nomadka.

- Stracili dom, pracę i ubezpieczenie, ukrywają się przed własnymi dziećmi. Mieszkają w kamperach i dźwigają paczki w Amazonie w realiach jak z Orwella. Nie odebrano im tylko godności - mówiła Jessica Bruder, autorka książki reporterskiej "Nomadland. W drodze za pracą", na podstawie której powstał scenariusz filmu

 

Oscary 2021. Gdzie obejrzeć "Nomadland"?

Nie wszystkie produkcje, które zostały nominowane do tegorocznych Oscarów, można obejrzeć w serwisach streamingowych. Do grona takich filmów należy "Nomadland", który nie jest jeszcze dostępny w sieci. Obraz doceniony przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej ma trafić do kin w Polsce 14 maja 2021 roku, o ile pozwoli na to sytuacja epidemiczna. 

Produkcja okazała się być największym wygranym 93. gali rozdania Oscarów, która odbyła się w nocy z niedzieli 25 kwietnia na poniedziałek 26 kwietnia. Obraz został doceniony m.in. jako najlepszy film. Statuetka trafiła również w ręce reżyserki filmu Chloé Zhao, która została drugą w historii kobietą z nagrodą za reżyserię.W trakcie gali triumfowała także Frances McDormand z nagrodą dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej. 

<<Reklama>> Książka „Nomadland” jest dostępna w formie e-booka w Publio.pl >>

Więcej o: